ARCHIWUM

NIEZATAPIALNY. Ujawnienie prawdy przez IPN Wałęsie nie zaszkodziło!

Mimo ujawnionych materiałów służb specjalnych PRL i opinii wydanej przez grafologów większość Polaków nadal uważa byłego prezydenta Lecha Wałęsę za bohatera – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Sondaż pokazuje, że zamieszanie wokół byłego prezydenta nie wpłynęło na ocenę jego działalności. Aż 68 procent badanych uważa, że ujawnienie przez IPN opinii na temat autentyczności podpisów nie zmienia ich osądu o Lechu Wałęsie.  16 procent respondentów przyznaje, że publikacja teczki miała wpływ negatywny, a 7 procent – że pozytywny.

 

Z badania przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" wynika również, że dla wielu Polaków były prezydent nadal jest autorytetem. Na pytanie: "Czy pana/i zdaniem Lech Wałęsa jest bohaterem narodowym", 33 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi "zdecydowanie tak" , a 29 procent "raczej tak". Jeśli chodzi o rozkład odpowiedzi negatywnych na tak sformułowane pytanie, 14 procent badanych postawiło na opcję "raczej nie", kolejnych 14 procent na wersję "zdecydowanie nie", a 11 procent – "nie wiem/trudno powiedzieć" .

 

"Rzeczpospolita" wskazuje, że można się pokusić o wniosek, że im więcej upływa czasu, w tym większym stopniu dokumenty z teczki TW "Bolka" są nam obojętne i nie zmieniają stosunku do Wałęsy. Dowodem na to jest analiza wskazań sondażu w zależności od wieku respondentów. W grupie 25-34 lata aż 84 proc. deklaruje, że teczka "Bolka" nie ma wpływu na oceny Wałęsy. A największy wpływ dokumenty Kiszczaka wywierają w pokoleniu zafascynowanym Solidarnością, czyli w grupie 45-54 lata (36 procent).

Źródło: interia.pl

Komentarze

Zobacz także

TAK tylko w Berlinie! Islamista terroryzuje miasto domagając się przestrzegania prawa szariatu!

Redakcja malydziennik

Sponsorami islamizacji Europy są… A jak widać, nie oszczędzają na tym

Redakcja malydziennik

Są tak samo groźne jak ich mężowie. Nikt nie wie, co zrobić z żonami bojowników ISIS

Redakcja malydziennik
Ładuję....