WYDARZENIA

NIEWIARYGODNE! Sztuczna inteligencja pokonała człowieka w … pokera!

Podczas serii pokazowych partii pokera, które odbyły się w Chinach, komputer wyposażony w sztuczną inteligencję zdecydowanie pokonał grupę sześciu pokerzystów. Podczas trwającej pięć dni rozgrywki system zwany Lengpudashi wygrał 290 tys. dolarów.

To drugi raz w tym roku, kiedy sztuczna inteligencja pokonała ludzi w pokera. Wcześniejsza wersja programu, zwana Libratus, wygrała w styczniu br. z czterema czołowymi pokerzystami w trakcie trwającej 20 dni rozgrywki.

 

Twórcami programu są profesor Uniwersytetu Carnegie Mellon Tuomas Sandholm i doktorant Noam Brown. Wygrane pieniądze zostały przekazane firmie Strategic Machine, którą obaj założyli.

 

Na czele drużyny pokerzystów stał Yue Du, który w zeszłym roku wygrał zawody World Series of Poker. W jego zespole byli inżynierowie, informatycy czy pokerzyści amatorzy.

 

W przeciwieństwie do szachów lub gry Go poker jest uznawany przez naukowców za "niedoskonałą grę informacyjną". Chodzi o konieczność podejmowania ryzyka, czy blefowania przeciwników.

 

"Ludzie uważają, że blef to domena człowieka. Wygląda na to, że nie jest to prawda. (…) Komputer wyciąga wnioski z doświadczeń i dlatego uczy się, że może wygrać mając słabą kartę i oszukując przeciwnika" – mówił Brown.

 

Podczas rozgrywki pokerowej program Lengpudashi były uruchomiony na super komputerze znajdującym się w centrum informatycznym w Pittsburghu w Stanach Zjednoczonych. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Uważajcie, orkan Grzegorz da się nam we znaki!

Redakcja malydziennik

Bronisz dzieci nienarodzonych, idziesz siedzieć! Feministki chcą wsadzać do więzienia obrońców życia

Redakcja malydziennik

Tego się nie spodziewali! Ratownicy TOPR znaleźli w Tatrach…

Redakcja malydziennik
Ładuję....