ARCHIWUM

Niesłychane! Szwedzki premier NAKAZUJE kapłanom błogosławić związki homoseksualne

Stefan Löfven, szwedzki premier z ramienia socjaldemokratów, w udzielonym wywiadzie powiedział, że kapłani Kościoła Szwecji powinni udzielać także homoseksualnych małżeństw. I porównał je do aborcji.

Wywiad ukazał się w Kyrkans Tidning, organie Kościoła Szwecji. Löfven porównał w nim nieudzielanie sakramentu małżeństwa osobom tej samej płci do odmawiania udziału w aborcji. Nie pomylił się jednak stawiając tak absurdalny zarzut.

 

Premier Szwecji powiedział, że pastorzy powinni zapewnić możliwość zawarcia małżeństwa wszystkim, także parom jednopłciowym. Porównał ten akt do pracy położnej, która musi pomagać przy aborcji. "Jeśli nie chcesz jako położna pomagać w aborcji – musisz zmienić zawód" – powiedział Löfven. To samo odniósł do kapłanów Kościoła Szwecji.

 

Tamtejszy Kościół protestancki od 2009 roku udziela małżeństw homoseksualnych, ale pastorzy mogą nie zgodzić się na udzielanie sakramentów wybranym osobom. Najwyraźniej idzie nowe. Kościół w Szwecji nie jest już jednak bezpośrednio zależny od państwa, a biskupi nie mają zachowanej sukcesji apostolskiej.

 

W Polsce wielu protestantów nie ma, ale jeżeli będziecie zmuszania do wykonywania aborcji, albo robienia rzeczy wg was niegodnych – zapraszamy do nas!

Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zobacz także

Wojciech Dąbrowski wraca do prowadzenia audycji. Wolność w mediach zwyciężyła!

Redakcja malydziennik

Mocne deklaracje Marine Le Pen: "Nadszedł czas, by ożywić nastroje narodowe"

Redakcja malydziennik

Pensje poszybują mocno w górę. Zapowiada się naprawdę dobry rok na rynku pracy

Redakcja malydziennik
Ładuję....