CYWILIZACJA

Niesamowity geniusz. Ma 8 lat, zrobił maturę i rozpoczął studia. ZOBACZ!

8-letni Laurent Simon jest na językach całego świata. Powód? Mały mieszkaniec Belgii ukończył liceum w zaledwie półtora roku i już szykuje się do rozpoczęcia nauki na wyższej uczelni. Podczas konferencji prasowej genialny 8-latek wyznał, że jego pasją są nauki ścisłe, a w przyszłości chce zostać inżynierem.

Podczas gdy rówieśnicy Laurenta wrócą po wakacjach do szkoły podstawowej, on rozpocznie edukację na wyższej uczelni. To cudowne dziecko obdarzone ilorazem inteligencji równym 145, w zaledwie półtora roku ukończyło szkołę średnią i zdobyło dyplom – odpowiednik polskiej matury.

Podczas konferencji prasowej, transmitowanej przez belgijski kanał RTBF, Laurent powiedział, że pasjonuje się matematyką i chce iść na studia inżynierskie.

– Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, ponieważ jest bardzo rozległa. Są statystyki, geometria, algebra … Jest kilka kierunków – tłumaczył mały geniusz.

W szkole podstawowej chłopiec nudził się na zajęciach, ponieważ znał odpowiedzi na niemal wszystkie pytania.

– Czasami moim kolegom odpowiedź na pytania zabierała zbyt dużo czasu, więc robiłem to za nich – mówił z rozbrajającą szczerością chłopiec.

Rodzice 8-latka twierdzą, że jego wysokie zdolności intelektualne były widoczne już od najmłodszych lat.

– Było mu ciężko bawić się z rówieśnikami. Obserwował ich z boku, robił różne rzeczy, nie wiedział, co robić z zabawkami – wspomina ojciec Laurenta. – Jeśli zdecyduje się jutro, by zostać stolarzem, to nie będzie to żaden problem, o ile będzie szczęśliwy – dodaje.

sls/Onet.pl

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Jeśli masz w domu te krople do oczu, NATYCHMIAST zwróć je aptece!

Redakcja malydziennik

Woodstock i zgliszcza?

Redakcja malydziennik

Rok 2016 był "strasznym rokiem". Wciąż nie wiemy jak długo to potrwa

Redakcja malydziennik
Ładuję....