Niesamowite! Zobacz jak SMOG i ocieplenie klimatu zabijają Cię codziennie

To kolejna zima kiedy emisje z przydomowych kominków, spaliny z aut i wyziewy z fabryk zatruwają w Polsce powietrze. Znowu mamy SMOG i najgorsze powietrze w Europie. Wydaje Ci się, że to Cię nie dotyczy? Mylisz się.

Zagraniczne badania pokazują bardzo wyraźny związek pomiędzy zmianami klimatu a poważnymi konsekwencjami dla ludzkiej psychiki. Smog i ocieplenie klimatu to nie tylko udary, zawały, choroby płuc i rak. Okazuje się, że ekstremalne zjawiska pogodowe w tym ocieplenie klimatu i smog mają ogromny wpływ na ludzką psychikę.

Zgodnie z amerykańskimi badaniami powodzie i susze powodują wzrost lęku, depresji i stresu pourazowego (PTSD). W Australii zauważono silną korelację pomiędzy liczbą wzrostem liczby samobójstw a falami upałów. Upały i odwodnienie mogą powodować także stany splątania, majaczenia a nawet halucynacje. Silne wichury natomiast powodują zachowania agresywne.

Smog natomiast to głównie problemy z niedotlenieniem co w konsekwencji prowadzi do otępienia i depresji ale też do zwiększonej drażliwości i wzrostu zachowań agresywnych.

Ekstremalne zjawiska pogodowe i smog utrudniają nam adaptację i wytrącają nas z naszego rytmu. Powoduje to silny stres a przedłużające się trudności związane z aurą utrwalają nasze kłopoty psychiczne co może powodować nawet podjęcie próby samobójczej.

Najbardziej narażeni są starcy, dzieci, kobiety w ciąży, osoby już cierpiące na zaburzenia psychiczne oraz osoby pomagające w usuwaniu skutków ekstremalnych zjawisk pogodowych (strażacy, policjanci, ratownicy medyczni).

Źródło: oko.press

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/to-czym-oddychaja-mieszkancy-tych-miast-to-syf-zobacz-gdzie-jest-najgorszy-smog/

 

Komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.