CYWILIZACJA

Niesamowite zdjęcie! Tak wygląda naturalne cesarskie cięcie

Tak wygląda człowiek rodzący się w wyniku tzw. naturalnego lub delikatnego cesarskiego cięcia. Zdjęcie zrobione w klinice w Wenezueli, już podbija internet.

„Daily Mail” informuje, że w procedurze określanej mianem naturalnego czy też delikatnego cięcia cesarskiego główną rolę odgrywa nie lekarz położnik a właśnie rodzące się dziecko. To ono jest tak kierowane przez lekarza ku nacięciu, by samo napierało swoją głową na macicę i samo z niej wyszło. Lekarze robią tylko nacięcie na brzuchu i macicy matki, a potem już nie używają narzędzi chirurgicznych. Inaczej niż w przypadku tradycyjnego cesarskiego cięcia

 

Specjaliści są zdania, że taka forma cesarskiego cięcia jest zdrowa i dla matki, i dla dziecka. Matka czuje się też bardziej zaangażowana w poród. Zaraz po wyjściu dziecka z macicy kładzione jest ono na klatce piersiowej mamy, dzięki czemu możliwy jest kontakt skóra do skóry.

 

Dla dziecka z kolei taka forma porodu przez cesarskie cięcie jest korzystniejsza, ponieważ ma ono więcej czasu, by zaadaptować się do warunków panujących poza macicą matki. Nie jest też gwałtownie wyciągane, w związku z czym zmniejsza się ryzyko problemów oddechowych.

 

Źródło: LifeNews.com, dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

W Europie znów STRZELAJĄ! Są ofiary po zdarzeniu w pobliżu Hagi

Redakcja malydziennik

Przestańcie wreszcie mówić, że nie ma połączenia między ortodoksyjnym islamem a przemocą! Apeluje o to muzułmański uczony

Redakcja malydziennik

Zobacz do czego doprowadza rozwód! MOCNE !

Redakcja malydziennik
Ładuję....