HISTORIA WYDARZENIA

Niesamowite wizje Tesli na XXI w. Wiele z nich już się sprawdziło!

Nikola Tesla był słynnym serbskim inżynierem, elektrotechnikiem i wynalazcą. W oparciu o swoje obserwacje potrafił z niezwykłą precyzją przewidzieć rozwój techniki na wiele lat do przodu. W jednym z wywiadów podzielił się swoimi wizjami na najbliższe 100 lat.

Tesla jako jeden z najwybitniejszych umysłów nowożytnego świata stworzył ponad 300 patentów i 125 wynalazków. Słynie m.in. z wynalezienia silnika elektrycznego, prądnicy prądu przemiennego, dynama rowerowego i radia. Ale mało kto wie, że był ekologiem, o czym świadczą także niektóre z jego wynalazków, a pod koniec życia przeszedł na dietę wegetariańską. A wszystko to wiązało się z jego „proroctwami„, które pozostawił po sobie i które już dawno zaczęły się sprawdzać!

Tesla już za swojego życia wiedział, że jego przepowiednie się sprawdzają i nieskromnie o tym opowiadał. Swoje „proroctwa” streścił w rozmowie z pisarzem Georgem Sylvestrem Viereckiem. W 1935 r. ukazała się ona na łamach magazynu „Liberty” (wydawanym w latach 1924-50). Wynalazca opowiadał, jak będzie wyglądał świat w latach 2035 i 2100.

W artykule pt.  „Maszyna, która zakończy wojnę”, Tesla wyznaje:

Przepowiadanie jest ryzykowne. Człowiek nie może przewidzieć odległej przyszłości, ale […] wiele zdarzeń, o których dawno wspominałem, stało się faktem w pierwszych trzech dekadach XX wieku. Zdaje się, że zawsze wyprzedzałem swoje czasy…

1. Nowa technologia, zanieczyszczenia i eugenika

Już w XIX wieku mówiono o wynalazcy, że jest niespełnionym geniuszem i szalonym marzycielem. Bez wątpienia można stwierdzić, że wyprzedzał myślą swe czasy i przekraczał bariery cywilizacyjne. W futurystycznych wizjach Tesli pojawia się świat napędzany wolną energią i z wszechobecnymi robotami. Oprócz tego serbski wynalazca przewidział rozwój telewizji, stworzenie urządzenia do projekcji myśli oraz wynalezienie aparatu do komunikacji z mieszkańcami innych planet.

W XXII stuleciu eugenika na nowo zdefiniuje pojęcie człowieczeństwa:

Temu, kto nie będzie dobrym rodzicem, nie powinno się pozwalać na posiadanie potomstwa. Małżeństwo musi stać się czymś trudniejszym do zawarcia. Za sto lat nie będzie już dopuszczać się do ślubów osób »normalnych« z kimś nieprzystosowanym – wspominał.

 

2. Wielka wojna

Wojna w przyszłym świecie zbliża się wielkimi krokami. Człowiek wykorzysta w niej brutalne, nowe technologie, którymi będzie dysponował. Wojna może doprowadzić nawet do końca świata. Podsumowując, prognozy Tesli nie były zbyt optymistyczne. Snuł wizje o broni tak potężnej, że już sama groźba jej użycia byłaby gwarantem pokoju. O wojnie mówił…>>>CZYTAJ DALEJ<<<

Komentarze

Zobacz także

500+ i wakacje wśród swoich, czyli jak Niemcy NIETOLERANCYJNIE zarzucają nam IZOLACJĘ

Redakcja malydziennik

Szwedzka policja potrzebuje pomocy w szczególnie wrażliwych obszarach. Sami nie dadzą rady!

Redakcja malydziennik

Masakra! Polka ofiarą gwałtu zbiorowego we Włoszech. Dokonali go …

Redakcja malydziennik
Ładuję....