CYWILIZACJA

NIESAMOWITE! Ten skromny lekarz uratował życie setkom dziewczynek. Inaczej …

Niesamowitym poświęceniem wykazał się Indyjski lekarz dr Ganesh Rakh, który w swojej klinice od lat zajmuje się odbieraniem porodów robiąc to za darmo.

Jak wiadomo, w Indiach panuje społeczna nieakceptacja dla narodzin dziewczynek. Rodziny marzą o tym, aby kobiety wydawały na świat chłopców. Aby zapewnić sobie męskiego potomka odprawiane są modły i podejmowane leczenie oraz rytuały, które rzekomo mają zagwarantować u dziecka pożądaną płeć. W najgorszym zaś wypadku wywoływane jest poronienie lub przeprowadza się aborcję.

„Zazwyczaj największym wyzwaniem dla lekarza jest poinformowanie bliskich o zgonie pacjenta. Dla mnie, podobną trudność sprawiało przekazanie wiadomości o narodzeniu córki. Jeżeli narodzi się syn rodzina świętuje, rozdaje słodycze, jednak w razie narodzin dziewczynki, bliscy opuszczają szpital wśród szlochów matki, a rodzina prosi o zniżkę [za odebranie porodu]. Są wówczas bardzo rozczarowani”, opowiada dr Ganesh Rakh.

Dane statystyczne z 1961 roku pokazują, że w Indiach na każde 1000 chłopców rodziło się 976 dziewczynek. Natomiast w 2011 roku te liczby były już alarmujące, gdyż na 1000 chłopców na świat przyszło zaledwie 914 noworodków płci żeńskiej. Oznacza to, że wiele dziewczynek zabito jeszcze w łonie matki.

"czytaj_dalej_tv_republika_08"

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Ta parodia jest jeszcze lepsza niż oryginał. Wiesz, co by się stało, gdyby to kobiecie udzielającej wywiadu w TV przeszkodziło dziecko?

Ateista chciał pogrążyć naukę kościoła, a abp. Jędraszewski odpowiedział…

Redakcja malydziennik

Koniec BOJKOTU TIGERA. Odpokutowali swoje winy przeciwko Powstańcom w niezwykły sposób!

Redakcja malydziennik
Ładuję....