POLITYKA

NIESAMOWITE! Ta roślina rośnie wszędzie, a my nawet nie wiemy co ona leczy! A leczy…

Sproszkowane liście białej morwy są często wykorzystywane w medycynie, a jej owoce można spożywać surowe albo gotowane. A leczy ona…

Białe morwy pochodzą z Chin, zostały one sprowadzone do Stanów Zjednoczonych w czasach kolonialnych, podczas próby produkcji jedwabiu.

 

Ta roślina okazała się bardzo pomocna w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia, wysokiego poziomu cholesterolu, przeziębienia, bólów mięśni i stawów, zapaleniu stawów, zaparcia, dzwonienie w uszach, zawrotach głowy, wypadaniu włosów oraz przedwczesnemu siwieniu.

 

Białe morwy zawiera związki, które mają podobne efekty co leki stosowane w cukrzycy typu 2. Spowalniają rozkład cukrów w jelitach tak, że są one powoli wchłaniane do krwiobiegu. To pomaga organizmowi utrzymać poziom cukru na odpowiednim poziomie.

 

Ponadto są bogate w kwasy organiczne, witaminę C, pektyny, błonnik, karoten. Te składniki mogą skutecznie leczyć zapalenie migdałków, kaszel, gorączkę, biegunkę, bóle głowy i stany zapalne.

Zawierają również przeciwutleniacze, które mogą znacząco obniżyć poziom cholesterolu, a przy stosowaniu przez dłuższy czas mogą zapobiegać chorobom serca.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Teksasie, morwy białe są bogate w resweratrol i fenol, które mogą skutecznie leczyć różne rodzaje raka i choroby serca.

 

Takie cudo, a my Nic o tym nie wiemy! Zacznij więc spożywać np. w kuchni. Owoce morwy dają podobne do jeżyn owoce, który ma różną barwę – barwy od białej poprzez różową, aż do czarnej. Dojrzewają one pod koniec lipca i szybko opadają. Są jadalne, chociaż smaczniejsze są owoce morwy czerwonej i czarnej (bardzo rzadko występującej w Polsce) – gdyż są soczyste i mają słodko-kwaśny smak (owoce morwy białej są raczej mdłe). W medycynie ludowej wykorzystywane są jako środek przeciwgorączkowy i moczopędny.

Z ciemnych jagód morwy można wytwarzać dżemy, marmolady, soki i kompoty, wina, likiery oraz nalewki.

Źródło: opowiastki.com

Komentarze

Zobacz także

Szef MSZ ostro: Polska przyjmuje setki tysięcy imigrantów! Unia nie może nakładać na nasz kraj żadnycb kar

Redakcja malydziennik

Znakomity katolicki filozof ostrzega: Amoris laetitia może zaprowadzić dusze do piekła

Redakcja malydziennik

Liberum Veto wróciło do Polski

Redakcja malydziennik
Ładuję....