CYWILIZACJA

Niesamowite! Ta czekolada ma RÓŻOWY KOLOR, do tego jest w 100% naturalna

Dzięki wysiłkom naukowców wielbiciele czekolady mogą od teraz cieszyć się nową wersją swojego przysmaku. Jej nietypowy kolor jest całkowicie naturalny. Różowa czekolada powstaje bowiem ze specjalnych nasion kakaowca.

Barry Callebaut to największy producent i przetwórca kakao na świecie. Po 13 latach badań zaprezentował światu całkowicie nowy gatunek czekolady.

 

„Ruby chocolate” (rubinowa czekolada), bo tak się dokładnie nazywa, ma nie tylko intensywnie różowy kolor, lecz także wyjątkowy smak – przypominający czerwone owoce jagodowe, nieco kwaśny, ale równocześnie słodki. Tak przynajmniej jest opisywany, bo póki co szansę na spróbowanie tej odmiany mieli jedynie testerzy z Wielkiej Brytanii, USA, Chin i Japonii oraz goście obecni na wczorajszej premierze w Szanghaju.

 

Jak powstaje „ruby chocolate”? Szef wykonawczy Barry Callebaut, Antoine de Saint-Affrique, tłumaczy, że podstawą jest specjalny rodzaj nasion kakaowca, eksportowany z Wybrzeża Kości Słoniowej, Ekwadoru i Brazylii. Za różowy kolor czekolady odpowiada naturalny, niebarwiony puder pozyskiwany ze wspomnianych nasion.

 

Naukowcy zatrudnieni przez czekoladowego potentata pracowali nad tym odkryciem przez 13 lat. Nic więc dziwnego w tym, że przedstawiciele firmy nie chcą zdradzać szczegółów dotyczących produkcji różowej czekolady.

 

„Bloomberg” przewiduje, że już w przyszłe Walentynki w sklepach nastąpi wysyp serduszek z naturalnej różowej czekolady. Barry Callebaut sprzedaje swoje półprodukty i wyroby wielu markom na całym świecie – m.in. Cadbury i Hershey Co., ale także prywatnym przedsiębiorcom, więc szanse na to faktycznie są spore.

 

Czytaj więcej na dobrewiadomosci.net

 

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Komentarze

Zobacz także

Okropne! Zwyrodnialcy wykorzystywali dzieci do swoich przestępstw!

Redakcja malydziennik

Karp na stole wigilijnym. Zobacz skąd tam się wziął

Redakcja malydziennik

SPRAWDŹ jak być ZDROWYM

Redakcja malydziennik
Ładuję....