CYWILIZACJA

Niesamowite! Sztuczna inteligencja pomoże wykrywać choroby analizując twarz człowieka?

Wizjonerzy ze świata najnowszych technologii i najsłynniejsi naukowcy bezustannie ostrzegają przed niekontrolowanym rozwojem sztucznej inteligencji. Okazuje się, że SI nieustannie doskonalona zaczyna już przewyższać człowieka w wielu dziedzinach i kompetencjach.

Michał Kosiński i Yilun Wang, inżynierowie z Uniwersytetu Stanforda opracowali algorytm, który w niemal idealny sposób rozpoznaje homoseksualistów tylko na podstawie zdjęć. Algorytm przeanalizował 35 tysięcy zdjęć twarzy ludzi korzystających z jednego z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych serwisów randkowych.

 

Program szukał na zdjęciach cech wspólnych łączących zdeklarowanych na serwisie homoseksualistów. SI wyłapała takie podobieństwa.. Mężczyźni homoseksualni posiadali atypowe dla swojej płci cechy m.in. wąskie szczęki czy bardziej delikatne rysy twarzy, a także wyróżniali się zarostem, ekspresją, dłuższymi nosami czy szerszym czołem od heteroseksualistów.

 

Następnie Kosiński i Wang napisali kolejny algorytm, który miał za zadanie określić orientację seksualną tylko na podstawie zdjęć. Okazało się, że algorytm wykrywał homoseksualnych mężczyzn z 81-procentową skutecznością, a kobiety z 74-procentową. Jeśli algorytm miał do dyspozycji pięć zdjęć danej osoby, to jego skuteczność wzrastała do odpowiednio 91 i 83 procent, czyli wykrywalność była prawie idealna. Okazuje się, że trafność ludzkiego oka jest znacznie grosza, badania na ludziach pokazują, że potrafimy wykryć twarze homoseksualistów w 61 i 54-procentach.

 

 

Być może używając SI naukowcy będą w stanie zidentyfikować inne choroby trapiące ludzkość tylko na podstawie analizy twarzy.

Źródło: geekweek.pl

Komentarze

Zobacz także

Iraccy uchodźcy potrzebują NATYCHMIASTOWEJ reakcji. Są nimi nie tylko chrześcijanie, ale i muzułmanie

Nadchodzi spełnienie się wizji Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej! Zobacz co NAS czeka!

Adam Gaafar

To koniec Holandii! Liczba eutanazji wzrasta w zastraszającym tempie

Redakcja malydziennik
Ładuję....