RELIGIA

Niesamowite przesłanie Boga, które przychodzi w codzienności. Bóg mówi do nas TERAZ!

Bóg mówi do nas codziennie. Trzeba tylko nauczyć się odczytywać Jego słowa.

Niesamowite jest to napięcie między cudownością objawienia Ewangelii, a codziennością znaku jaki owo objawienie potwierdza. Z jednej strony mamy anioła, który objawia się pasterzom z taką pompą, że ci są aż przestraszeni, a potem mówi do nich o wydarzeniu i Osobie, która zmieni historię ludzkości, a potem mamy wskazanie na znak, który owe słowa ma potwierdzać. I ten znak jest zwyczajny, bo to obecność Niemowlęcia.

 

„W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie. I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”.

 

Znaki potwierdzające Boże działanie objawiają się w codzienności. Trzeba tylko nauczyć się odnajdywać je w doświadczeniach takich, jak dziecko, żona, rodzice, a czasem ludzie, którzy coś do nas mówią, a czasem po prostu doświadczenie radości o poranku. „To będzie znakiem dla was”. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

KONIECZNIE PRZECZYTAJ! Oto co się z Tobą dzieje, jak uprawiasz wschodnie medytacje i ćwiczenia!

Papież mocno o Kościele: to nie drużyna piłkarska, która zabiega o kibiców

Redakcja malydziennik

Feminazistki poniosły sromotną klęskę! Mary Wagner jest WOLNA!

Redakcja malydziennik
Ładuję....