WYDARZENIA

Niesamowite! Niemowlę urodziło się z 8 kończynami. Lekarze dokonali CUDU

Siedmiomiesięczny Karam wrócił właśnie do domu. Ostatnie miesiące spędził w indyjskim szpitalu, w którym zespół chirurgów dokonał cudu.

 

Karam urodził się w Iranie. Na świat przyszedł z 8 kończynami. "Kiedy został po raz pierwszy przywieziony do szpitala w Delhi miał zaledwie dwa tygodnie, a jego stan był krytyczny” – wspominali lekarze.

 

Chłopczyk urodził się z czterema dodatkowymi kończynami. „Jedna noga dziecka była krótsza, a druga podzielona na dwie części, które wyglądały jak dwie kończyny. Z brzucha wystawały mu kolejne dwie kończyny – ręka i noga. Normalna noga dziecka była również lekko zakrzywiona”.

 

8 kończyn to pozostałość po rozwijającym się w macicy drugim dziecku, które zostało wchłonięte przez pierwsze. To bardzo rzadkie zaburzenie, które ma miejsce na etapie zarodkowym.

 

Karam został poddany kilku operacjom, które na szczęście zakończyły się sukcesem i chłopiec wrócił już do swojego domu, do Iranu. Rodzice, którzy początkowo byli przerażeni stanem dziecka, są już przeszczęśliwi, że rodzina jest w domu w komplecie. Jego ojciec, Sarwed Ahmed Nadar, ma nadzieję, że syn będzie teraz zdrowo się rozwijał: „To jest nasze jedyne dziecko. Pierworodny jest zawsze wyjątkowy”.

 

 

 

 

 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Karmiła piersią dziecko w restauracji i… płakała. Co się wydarzyło?

WIEMY skąd bierze się autyzm!!!

Redakcja malydziennik

Tragedia w koło Łodzi! Wypadek autobusu z dziećmi. Mnóstwo rannych

Redakcja malydziennik
Ładuję....