KOŚCIÓŁ POWSZECHNY WYDARZENIA

Niesamowite! MUZUŁMANIN ocalił 262 CHRZEŚCIJAN. „Błagał napastników, by zabili raczej jego”

83-letni imam Abubakar Abdullahi uratował 262 chrześcijan. Rząd USA uhonorował muzułmanina Międzynarodową Nagrodą Wolności Religijnej.

W czerwcu 2018 r. w rejonie Barkin Ladi w stanie Plateau w środkowej Nigerii pasterka ludność atakowała tamtejszych chrześcijan. Chodziło dokładniej o pasterską ludność z grupy etnicznej Fulan, która wyznaje islam. Przeprowadziła ona skoordynowane ataki na 10 wiosek. W rezultacie zabiła około setki osób.

 

CZYTAJ TAKŻE: Europa walczy z falą upałów! W Polsce wysokie temperatury utrzymają się przez…

 

Abubakar Abdullah pozwolił 262 wyznawcom chrześcijaństwa schronić się w jego domu i lokalnym meczecie. Gdy ludność pasterska zażądała wydania chrześcijan w jego wiosce, stanowczo odmówił.

 

Imam stanął przed swoimi drzwiami i odmówił napastnikom, błagając ich, by zabili raczej jego niż chrześcijan, którzy znajdowali się w środku – mówił Sam Brownback, który prowadził ceremonię wręczenia nagrody jako ambasador wolności religijnej.

 

Abubakar Abdullahi prowadzi także bloga, na którym nawołuje do pokoju. Jest prawdziwym bohaterem, który okazał odwagę, bezinteresowność i miłość braterską, nie bacząc na wyznawaną religię.

 

Źródło: deon.pl/ foto Facebook.com

 

 

 

 

 

Komentarze

Zobacz także

Nikki urodziła Star, ale jest jej tatą, a Louise był mężczyzną, a jest jej mamą. Star nie ma określonej płci

Redakcja malydziennik

Myśleli, że to już koniec. Samolot zaczął spadać, ludzie żegnali się ze sobą…

Redakcja malydziennik

Ostatnie przesłanie Asi Bibi. KONIECZNIE ZOBACZ, CO POWIEDZIAŁA CÓRCE?

Redakcja malydziennik
Ładuję....