ARCHIWUM

NIESAMOWITE! Dzięki tej przyprawie możesz usunąć … wspomnienia!

Naukowcy odkryli bardzo ciekawe właściwości jednej z najbardziej popularnych przypraw stosowanych w kuchni. Jeśli chcesz pozbyć się z pamięci jakiś wspomnień, zażywaj…Tyle tylko, że ….

Naukowcy przeprowadzili badania na … szczurach. Prof. Glenne Schafe z Hunter College and the Graduate Center at the City University of New York wykazał, że "u szczurów karmionych pożywieniem wzbogaconym o kurkuminę – substancję znajdującą się w kurkumie – zaobserwowano zaburzenia w procesie kodowania przykrych zdarzeń. Te, które miały już przykre wspomnienia i spożywały dodatkowe ilości kurkuminy, zapominały o nich szybciej". Kurkumina zdawała się utrudniać utrwalanie wspomnień i ich przypominanie. Szczury w eksperymencie otrzymywały jeden gram kurkuminy na każdy kilogram masy ciała. To oznacza, że przeciętny człowiek musiałby spożyć ok. 68 gramów kurkuminy (stanowczo za dużo), by osiągnąć podobny efekt.

 

– Gdyby potwierdziły się nasze wyniki i faktycznie dieta wzbogacona o kurkumine utrudniałaby odpamiętywanie dramatycznych przeżyć, być może stałaby się ważną składową leczenia PTSD. W tym zaburzeniu charakterystyczne są nawracające, przykre wspomnienia traumy z przeszłości – tłumaczy Shafe.

 

 

Źródło: charaktery.pl

Komentarze

Zobacz także

BRAWO! Amerykańscy żołnierze poznają polską historię!

Redakcja malydziennik

Co ukrywa partner Magdaleny Żuk? Śledczy zabierają się za niego!

Redakcja malydziennik

Czyżbyśmy nie mieli aż tylu różnic? Kolejni protestanci uznają wspólną naukę z Kościołem!

Redakcja malydziennik
Ładuję....