POLITYKA

Niesamowite! 30% społeczeństwa tego muzułmańskiego kraju to katolicy. Szkoły są tam prowadzone przez…

Oznacza to 1.500.000 ludzi.

„Według ostatnich danych mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest ponad 5 milionów, z czego półtora miliona to katolicy. Tylko w Dubaju jest nas prawie 300 tys.” – powiedział wikariusz apostolski Arabii Południowej, bp Paul Hinder. Ponad 30.000 dzieci uczęszcza na katechizację, a lwia część chodzi do szkół prowadzonych przez siostry zakonne

 

Przy parafiach istnieje wiele możliwości rozwoju duchowego. Są tam liczne wspólnoty formacyjne i modlitewne. Nie znaczy to jednak, że w Kościół w ZEA nie ma problemów.

 

Bp Hinder uznaje, że do największych należy problem handlu kobietami. Trudnością jest także duże rozproszenie wiernych, a także przedłużanie wiz pobytowych. Kapłani, któzy chcieliby pracować na terenie Emiratów mają problemy z uzyskaniem zezwoleń.

 

Nie zawsze główna Eucharystia odbywa się w piątek. Wg wikariusza apostolskiego, wielu wiernych uczęszcza na Msze nie tylko w niedziele, ale także w czwartki wieczorem i piątki. To dlatego, że piątek jest dniem świątecznym w krajach muzułmańskich. Nabożeństwa Są celebrowane w wielu językach, m.in. angielskim, włoskim, niemieckim, ale także arabskim, malajalam, tamilskim czy tagalskim, gdyż tamtejsza wspólnota katolików jest wielorasowa i wielokulturowa.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Dlaczego tak długo? Donald Tusk dopiero opuścił prokuraturę!

Redakcja malydziennik

YOUTHEXIT? Młodzi nie mają złudzeń! Zdecydowana większość nie ufa Europie

Redakcja malydziennik

Andruszkiewicz OBNAŻYŁ Komisję Europejską! Obrzydliwa obłuda i hipokryzja Junckerów i Timmermansów!

Redakcja malydziennik
Ładuję....