WYDARZENIA

Nieprawdopodobne! Niepełnosprawna kobieta nie komunikowała się z nikim przez 21 lat. Nagle w Boże Narodzenie…

To bożonarodzeniowy cud – nie ma wątpliwości mama 37-letniej Joellen Huntley. Po 21 latach niepełnosprawna kobieta w końcu porozumiała się ze swoją matką.

Joellen Huntley w wieku 15 lat uległa wypadkowi samochodowemu. Od tego czasu nie chodzi, nie mówi, karmiona jest przez sondę.  Zawsze reagowała na obecność członków rodziny, wydając dźwięki, ale nie była w stanie przekazać żadnych myśli – informuje „Canadian Press”. Louise Misner powiedziała, że ​​jej 37-letnia córka, Joellen Huntley, używa obecnie kamer i aplikacji wrażliwych na ruch gałek ocznych na iPadzie.

 

Przełom nastąpił podczas wizyty w Boże Narodzenie w Kings Regional Rehabilitation Centre w Waterville, N.S.

 

Mama opowiada, że powiedziała do córki: „Joellen, podoba mi się twój nowy strój bożonarodzeniowy, który masz na sobie”. Joellen przy użyciu aplikacji zareagowała na komentarz mamy. Na ekranie wskazała na obrazem przestawiający koszulkę z krótkim rękawem. Szybko jednak zorientowała się, że to nie jest właściwy obrazek i wskazała na ten z koszulą z długim rękawem.

 

Mama Joellen cieszy się, że w końcu udało się znaleźć właściwy sprzęt dla jej córki: "Musieliśmy przetestować dwa lub trzy różne ekrany, dopóki nie znaleźliśmy właściwego dla niej, Nazywa się Eyegaze. Jej oczy skupiają się na ikonach, kiedy odpowiada na pytania”. Pielęgniarki chwalą kobietę, że dobrze sobie radzi z tą technologią. 

.

W ciągu ostatnich kilku lat dr Adrian Owen, naukowiec z University of Western Ontario, opracował technologię komunikacji z ludźmi w trwałym stanie wegetatywnym. Technologia wykorzystywana przez Joellen różni się co prawda od tej używanej przez dr. Owena. Niemniej jednak to dowód na to, że technologia otwiera okno życia ludziom, którzy przez wielu zostali spisani na straty. 

 

"Świąteczny cud" uczy nas, że każde ludzkie życie ma wartość. Niestety, wiele osób uważa, że ​​dla takich osób jak Joellen jedynym rozwiązaniem jest tylko eutanazja. 

 

Źródło: LifeNews.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Oto cała prawda o imigrantach-muzułmanach w Niemczech! SZOKUJĄCY MATERIAŁ!

Sławna wokalistka Nosowska wybaczyła … zdradę!

Redakcja malydziennik

Tak zmniejszysz ryzyko czerniaka. WIELOKROTNIE!

Ładuję....