WYDARZENIA

Nieprawdopodobne! Dzieci rozróżniają języki już… w brzuchu matki

Badacze z Uniwersytetu Stanowego w Kansas ustalili, że ludzki rozwój językowy zaczyna się znacznie wcześniej niż sądzono. Już miesiąc przed narodzinami dzieci potrafią rozróżnić, czy ktoś do nich mówi po angielsku czy w języku inaczej brzmiącym, np. po japońsku.

W ramach eksperymentu osoba mówiąca po angielsku i japońsku nagrała dwie kwestie, które kolejno odtworzono nienarodzonemu. Grupa badawcza liczyła 24 kobiety, z których każda była średnio w ósmym miesiącu ciąży. Okazało się, że tętno dziecka zmieniało się analogicznie do puszczania wypowiedzi o odmiennej rytmice. 

 

– Macica to głośne środowisko. Do płodu docierają odgłosy z jelit, bicie serca matki i jej mowa, a także dźwięki z zewnątrz. Bez ekspozycji na dźwięk kora słuchowa nie miałaby wystarczającej stymulacji, by się właściwie rozwinąć. Nasze badanie wskazuje, że częściowo rozwój ten jest powiązany z językiem – wyjaśniła dr Kathleen Gustafson, która wskazała, że szybkie tworzenie i rozwijanie sieci neuronalnych jest bardzo ważne w rozwoju mózgu płodu.

Źródło: TVP INFO

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL! Uczeń powiedział, że są tylko dwie płcie i został za to… (WIDEO)

Redakcja malydziennik

Zbliża się pogodowa APOKALIPSA! IMGW ostrzega 4 województwa!

Redakcja malydziennik

Miejsce TYLKO dla kobiet, czyli walka z plagą molestowania

Redakcja malydziennik
Ładuję....