CYWILIZACJA

Niepokojąca kontuzja nie pozwoli grać Lewandowskiemu? "Decyzję ws. występu Roberta podejmiemy…"

Robert Lewandowski jest kontuzjowany i, niestety, nie ma pewności, że wystąpi w najbliższych meczach. "Badania potwierdziły, że kontuzja nie jest zaleczona" – stwierdził lekarz kadry.

Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski wypowiedział się na temat zawodników przed meczem z Urugwajem. "Decyzję ws. występu Roberta podejmiemy w czwartek. Jeśli okaże się, że nie jest gotowy na sto procent, nie zagra ani z Urugwajem, ani z Meksykiem" – ostrzegł Jaroszewski.

 

W dalszej części sprecyzował: "Sytuacja się nie zmieniła. Uraz Lewandowskiego był leczony kilka dni, Robert opuścił jedno spotkanie w Lidze Mistrzów. Po meczu ligowym ból trochę mu doskwierał. Badania potwierdziły, że kontuzja nie jest zaleczona. To bolesne naciągnięcie. Nie chcieliśmy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Wszyscy chcieliby, żeby zagrał, ale dopiero w czwartek sprawdzimy, czy jest gotów, czy nie".

 

"Decyzję podejmiemy w czwartek. Jeśli okaże się, że nie jest na 100 procent gotowy, trener nie weźmie go pod uwagę przy ustalaniu składu. Wtedy wypadnie też z meczu poniedziałkowego. "Lewy" wykorzysta ten czas na leczenie" – powiedział dziennikarzom.

 

W dalszym ciągu nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja innych piłkarzy. "Mieliśmy kilka urazów wśród powołanych graczy. Wiemy, że większość z nich może zagrać w piątkowym meczu. Dotyczy to Makuszewskiego, który miał silne stłuczenie stopy. Fizjoterapeuci pracują non stop, ale w przypadku Maćka nie będzie problemu. Mieliśmy też uraz Pawła Wszołka. Obserwujemy go, ale liczymy, że też będzie gotów" – mówił trener reprezentacji.

 

A mecz z Urugwajem już w piątek o 20.45. Po weekendzie, w poniedziałek – w towarzyskim meczu spotkamy się z Meksykiem.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Zniszczona rogówka, soczewki, a nawet zaćma: grozi, gdy nosi się złe okulary przeciwsłoneczne, sprawdź jakie wybrać!

Redakcja malydziennik

Polscy kolonizatorzy trafili nie tylko do Turcji! Poznaj polską wieś Derenk na Węgrzech

Redakcja malydziennik

Zezwierzęcenie to za mało powiedziane! Grupa islamskich uchodźców podpaliła bezdomnego Polaka!

Redakcja malydziennik
Ładuję....