ARCHIWUM

Niemowlę walczy z rakiem. Na zdjęciach rodzice zauważyli niepokojące zmiany

Siedmiomiesięczna dziewczynka walczy o zdrowie i o wzrok. Na zdjęciach, zrobionych jej przez kuzyna, rodzice zauważyli niepokojące zmiany. Diagnoza była dla nich druzgocząca.

Frankie Hendry, z Newcastle rozpoczyna walkę z siatkówczakiem. A nie jest to walka prosta i łatwa. Dziewczynka ma bowiem zdiagnozowane nowotwory w obu oczach. Dodatkowo już nie widzi na jedno oko. Lekarze i rodzice żyją nadzieją, że uda się zachować wzrok w prawym oku.

 

A wszystko zaczęło się od zdjęć: „Odwiedził nas kuzyn i robił córeczce zdjęcia. Zauważyłam, że jej oczy ma każdej fotografii dziwnie świecą. Zabrałam ją więc do lekarza. Diagnoza była jednoznaczna – to siatkówczak.

 

Od początku mała Frankie napotyka jednak na przeszkody. W dniu, w którym miała wyznaczoną wizytę u specjalisty, doszło do cyberataku na system komputerowy placówki. Wizytę trzeba było przesunąć:

 

"To było straszne, najgorsze wieści, które rodzic chciałby usłyszeć" – opowiada mama dziewczynki, która ma jeszcze dwóch synków cztero- i pięcioletniego.

  

"Rak może siać spustoszenie w mózgu, a to byłoby straszne. Mam nadzieję, że moja córeczka nie umrze. Bardzo bym chciała, żeby wróciła do normalnego życia”.

 

"Przeczytałam chyba wszystko, co było na temat tego nowotworu w Internecie, kontaktowałam się z rodzicami chorych dzieci, pocieszają nas, że wyniki córki nie są takie złe”.

 

„Kiedy dzieci idą spać, wtedy płaczę. Tulę moją córeczkę z całych sił. Staram się myśleć pozytywnie. W końcu Frankie jest małą wojowniczką. Pokonamy tę chorobę”. 

Źródło: mirror.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Czy w referendum znajdzie się pytanie nt. przyjmowania uchodźców. Karczewski mówi: MOŻE!

Redakcja malydziennik

Watykan dyskutował o wartościach europejskich. Dlatego, że na ten temat "zapada często żenująca cisza"

Redakcja malydziennik

Nie jesteście technikami ani politykami… Kapłani pilnie potrzebują bliskości fizycznej i emocjonalnej biskupa. Muszą poczuć, że mają ojca

Redakcja malydziennik
Ładuję....