WYDARZENIA

Niemka oskarża polskiego reżysera o gwałt!

Była niemiecka aktorka, dziś 61-letnia kobieta Renate Langer zarzuca Romanowi Polańskiemu, polskiemu reżyserowi, oskarżonemu o pedofilię w USA, gwałt – pisze we wtorek "New York Times". Miało do niego dojść w lutym 1972 roku, kiedy Langer miała 15 lat.

Aktorka Renate Langer w rozmowie z amerykańskim dziennikiem mówi, że nie opowiedziała o tym, co się stało przyjaciołom ani rodzinie, głównie z obawy o swoich rodziców.

 

Dopiero wiele lat później miała wyznać prawdę chłopakowi. – Moja matka dostałaby zawału serca – mówi. – Czułam się zawstydzona, skrępowana, zagubiona i samotna – wyjaśniała. Teraz zdecydowała się powiadomić szwajcarską policję, która będzie teraz analizować, czy przepisy pozwalają wszcząć postępowanie w wypadku przestępstwa popełnionego tak wiele lat temu.

 

Z relacji kobiety opisywanej w amerykańskim dzienniku wynika, że Polański zgwałcił ją w sypialni. Ona zaś – jak twierdzi – nie mogła się obronić, mimo że próbowała. "Zawstydzona i zdezorientowana" wyjechała z Gstaad kolejnego dnia. Jak dodaje, mniej więcej miesiąc później Polański zadzwonił do niej z przeprosinami i propozycją występu w filmie "Che?". Langer przyjęła niewielką rolę, a reżyser miał jej obiecywać, że na planie będzie traktował ją z pełnym profesjonalizmem. Według kobiety w czasie pracy nad filmem rzeczywiście początkowo tak było. Pewnej nocy w Rzymie, gdzie realizowane były zdjęcia, zgwałcił ją jednak po raz kolejny – twierdzi. 

 

Prawnik Polańskiego odmówił wszelkiego komentarza w tej sprawie. 

Źródło: tvn24.pl, Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Zmarła Julia Hartwig, miała 96 lat!

PILNE! Katastrofa w Wielkopolsce! W ogniu stanęły…

Adam Gaafar

Czy mamy spodziewać się dalszego ciągu tych APOKALIPTYCZNYCH upałów?

Redakcja malydziennik
Ładuję....