POLITYKA

Niemieckie plany w realizacji. Prania mózgu ciąg dalszy

Profesor Gesine Schwan stwierdziła w wywiadzie dla PAP, że Szef SPD Martin Schulz byłby lepszym kanclerzem Niemiec niż Angela Merkel, byłby także lepszą opcją dla Polski. Profesor poruszyła także kwestię imigrantów mówiąc, że wielu Polaków jest chętnych do przyjmowania uchodźców nawet jeśli są to muzułmanie.

Wojna informacyjna wytoczona Polsce przez zachodnich sąsiadów trwa w najlepsze.

Według profesor Gesine Schwan byłej rektor Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą sondaże mówią o tym, że młodzi Niemcy o poglądach lewicowych lub centrowych są bardziej pozytywnie nastawieni do Polaków niż starsze pokolenie Niemców, które jest bardziej konserwatywne. Profesor powiedziała, że Martin Schulz zdecydowanie zająłby się sytuacją naruszania unijnej zasady państwa prawa oraz problemami, które według niej ma rząd Beaty Szydło.

Polityk SPD zarzuciła kanclerz Merkel odpowiedzialność za powstanie sił odśrodkowych wewnątrz UE. Przyznała także, że rozumie obawy krajów członkowskich przed dominacją niemiecką.

Profesor Schwan stwierdziła, że obraz Polaków jako islamofobów jest nieprawdziwy i należy oddzielić postawę Państwa, które nie chce przyjmować uchodźców, od postawy społeczeństwa, które jej zdaniem jest otwarte na przyjmowanie uchodźców – muzułmanów.

Stosunki polsko-niemieckie określiła jako coraz lepsze i podkreśliła, że czynniki polityczne nie przeszkadzają w ich pozytywnym rozwoju.

Albo Profesor Gesine Schwan przygotowuje grunt pod kolejne brutalne naciski Niemiec na Polskę albo po prostu kompletnie odleciała.

Źródło: onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy homoseksualiści pójdą do nieba? SPRAWDŹ!

Czyszczenie Polski trwa! CBŚP zlikwidowała magazyn narkotyków

Redakcja malydziennik

Donald Trump NIESAMOWICIE o Andrzeju Dudzie: "Pewnie przyjdą wysłuchać Pana, nie mnie"

Ładuję....