POLITYKA

Niemiecki polityk się nie patyczkuje. Jeśli migrantom tak źle w Europie, to..

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble powiedział w środę, że muzułmanie, którzy migrują do Europy, powinni zrozumieć, iż mogą znaleźć lepsze dla nich miejsca, jeśli nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia – informuje Reuters.

Takim migrantom powinno się powiedzieć: "podjęliście złą decyzję" – oświadczył Schaeuble podczas debaty w Berlinie. "Są na świecie lepsze niż Europa miejsca do życia pod rządami prawa islamskiego" – dodał.

 

Schaeuble uważany jest za najbardziej doświadczonego polityka niemieckiego. W kryzysie uchodźczym jako jedyny członek gabinetu Angeli Merkel publicznie prezentował krytyczną opinię. W Bundestagu zasiada nieprzerwanie od 1972 roku. Był szefem urzędu kanclerskiego Helmuta Kohla, ministrem spraw wewnętrznych i przewodniczącym CDU. 74-letni polityk nie wyklucza pozostania w rządzie w przypadku zwycięstwa CDU w tegorocznych wyborach do Bundestagu. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Angela Merkel jest niezniszczalna! Powalczy po raz czwarty o fotel kanclerza

Redakcja malydziennik

Łódzka radna prowokuje antymuzułmańskie reakcje: "I co mi zrobicie? Oplujecie czy dacie w zęby?" Właśnie zaczęła chodzić w hidżabie

Redakcja malydziennik

Francja ma nowego premiera. ZOBACZ KOGO?

Redakcja malydziennik
Ładuję....