WYDARZENIA

Niemcy zrobili sobie z Polski wysypisko śmieci! Zwożą do nas tony odpadów!

Kilka tysięcy ton nielegalnych śmieci odkryto na terenie gminy Czerniejewo w powiecie gnieźnieńskim. Przyjechały z Niemiec.

Pracownicy firmy, która remontowała linie kolejowe poinformowali Urząd Gminy o nielegalnym wysypisku. Wizja lokalna wykazała, że znajduje się tam ogromne składowisko śmieci.

 

Na ogromnym śmietnisku zalegają spalone opony, baloty o niezidentyfikowanej zawartości,  tworzywa sztuczne. Śledztwo wykazało, że wysypisko jest nielegalne, a śmieci są przywożone z Niemiec. Jednak przedsiębiorstwo zajmujące się spedycją śmieci jest zarejestrowane na terenie Wielkopolski. Policjanci zatrzymali jedną z ciężarówek, którą były przywożone odpady.

– Gmina Czerniejewo wszystkimi możliwymi sposobami zablokowała inwestycję polegającą na prowadzeniu zbiórki odpadów na tym terenie. Niemniej jednak firma bez żadnych pozwoleń, podpierając się dokumentami zezwalającymi na prowadzenie na zupełnie innym terenie, nielegalnie zwozi odpady na teren gminy Czerniejewo – powiedziała Głosowi Wielkopolski Eliza Tądrowska, kierownik Referatu Infrastruktury, Zamówień Publicznych i Ochrony Środowiska.

 

Historia lubi się powtarzać. Niemcy znaleźli sobie jakichś folksdojczy, którzy za garść drobniaków niszczą środowisko własnego kraju i nie oglądają się na dobro rodaków. Czy wyobrażacie sobie podobną historię w drugą stronę? Nie! Niemcy szanują swoich rodaków, Polacy jak widać… nie.

Źródło: innpoland.pl

Komentarze

Zobacz także

W Rosji stalinizm się nie skończył. Dowód? Szkoła imienia Dzierżyńskiego…

Redakcja malydziennik

Zobacz do czego doprowadza rozwód! MOCNE !

Redakcja malydziennik

Oto skutek migracji. Miliony analfabetów za naszą zachodnią granicą

Redakcja malydziennik
Ładuję....