ARCHIWUM

Niemcy się boją. Już wiedzą, że Merkel ich nie obroni…

51 proc. Niemców uważa, że władze nie chronią ich w wystarczający sposób przed terrorystami – wynika z najnowszego sondażu telewizji ZDF Politbarometer. Odsetek osób krytycznie oceniających bezpieczeństwo wzrósł w ciągu trzech miesięcy o 20 pkt procentowych.

W październiku deficyt bezpieczeństwa odczuwało 31 proc. ankietowanych. Obecnie 44 proc. Niemców ocenia działania podejmowane przez rząd za wystarczające. Trzy miesiące temu tego zdania było znacznie więcej, bo 62 proc. 

 

W grudniu w Berlinie doszło do najpoważniejszego jak dotychczas zamachu terrorystycznego o podłożu islamistycznym. W ataku na bożonarodzeniowy jarmark w centrum stolicy Niemiec 12 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych. 

 

Zdecydowana większość Niemców opowiada się za zaostrzeniem polityki wobec imigrantów wchodzących w kolizję z prawem. Propozycję aresztowania nawet na dłuższy czas osób uznanych za niebezpieczne, których nie można deportować do kraju pochodzenia, popiera 88 proc. ankietowanych. 

 

Pomimo zastrzeżeń co do bezpieczeństwa większość uczestników sondażu (57 proc.) uważa, że Niemcy poradzą sobie z przybyłymi do ich kraju uchodźcami; 41 proc. jest zdania, że problemy związane z migracją przekraczają możliwości Niemiec. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Owsiak największym szkodnikiem polskiej służby zdrowia. Jest opinia

Redakcja malydziennik

Kolejne dziecko skatowane w Łodzi…

Redakcja malydziennik

UWAGA! Siostra Łucja z Fatimy prawie świętą!

Redakcja malydziennik
Ładuję....