POLITYKA

Niemcy są dumni z osiągnięć Wehrmachtu! Alexander Gauland(AfD): "Mamy do tego prawo".

– Jeżeli Francuzi lub Anglicy mogą być dumni ze swojego cesarza albo premiera Winstona Churchilla, my mamy prawo być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy w obu wojnach – stwierdził Alexander Gauland, jeden z ważniejszych polityków partii Alterantywa dla Niemiec (AfD).

Haniebne słowa padły 2 września podczas wiecu Alternatywy dla Niemiec w miejscowości Kyffhäuser w Turyngii jednak niemieckie media wstydliwie o niej milczały. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że niemieccy redaktorzy zastanawiali się czy bardziej opłaca im się nagłośnić te słowa by zaszkodzić antyimigranckiej partii czy lepiej milczeć z racji rocznicy wybuchu II WŚ i obecnego w mediach tematu reparacji dla Niemiec. Widocznie przeważyła opcja pierwsza.

 

W czasie swego wystąpienia Gauland domagał się ponownej oceny działań niemieckich żołnierzy w czasie II Wojny Światowej.

 

Niemiecki polityk twierdził, że nie powinno się oceniać Niemiec przez pryzmat nazistowskiej przeszłości, bo te 12 lat istnienia III Rzeszy nie odnosi się do niemieckiej tożsamości. Podkreślił także, że Niemcy mają prawo być dumni z działań swoich żołnierzy walczących w tamtym okresie. – Jeżeli Francuzi lub Anglicy mogą być dumni ze swojego cesarza albo premiera Winstona Churchilla, my mamy prawo być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy w obu wojnach – mówił polityk AfD cytowany przez niemieckie media.

 

Niedouczony Niemiec zapomniał chyba o zbrodniach Wehrmachtu w Polsce, na Białorusi i Ukrainie oraz w Rosji. Czy i z tych osiągnięć Niemcy mają prawo być dumni? Wygląda na to, że chyba tak. Skoro teraz mają czelność dyskutować w sprawie reparacji wojennych zamiast zamilknąć i pokornie wypłacić gigantyczne odszkodowanie dla Polski. Jak widać polityka historyczna PO i Gazety Wyborczej prowadzona nie tyle na kolanach co nawet na czworaka, mści się teraz okrutnie. Niemcy są butni i zuchwali i widać to na każdym kroku choćby w polityce prowadzonej przez kanclerz Merkel (Nord Stream 2, wmuszanie Polsce muzułmańskich bestii zwanych dla niepoznaki "uchodźcami"). Jeśli ktoś temu zaprzecza to albo jest ślepy albo głupi… albo jedno i drugie…

Źródło: dorzeczy.pl / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Afera o nazwę lotnsika w Gdańsku. Co na to Wałęsa?

Premier Szydło ostro: "ten szczyt jest nieważny"

Czy to koniec Gronkiewicz-Waltz? Ważny polityk PO sugeruje, że powinna rozmawiać z komisją

Ładuję....