CYWILIZACJA

Niemcy nie mają litości nawet dla niemowląt! Kraje Europy Środkowej to dla nich śmietnik!

Chorwaci zlecili badanie, które dowiodły, że produkty sprzedawane w ich ojczyźnie są zacznie gorszej jakości niż te, które trafiają na rynek niemiecki.

Wszystko dzięki chorwackiej eurodeputowanej Biljanie Borzan która zasponsorowała badania nad posiłkami dla niemowląt firmy HIPP. Wyszło z nich, że znacznie różnią się one smakiem, aromatem i składem w zależności od tego, do jakiego państwa trafiają.

 

Niemieckie wersje produktów dla niemowląt miały więcej warzyw i znacznie mniej ryżu. Dodatkowo, na rynku chorwackim produkty zawierały mniej tłuszczów Omega-3. Dodatkowo bardzo bulwersujący był fakt, że w Chorwacji sprzedawane były średnio o 50% drożej niż w Niemczech. 

 

Firma HIPP, została zmuszona do zagwarantowania, że ich towary w Chorwacji będą miały taką samą jakość jak te w Niemczech.

 

W sumie chorwacka agencja ds. żywienia zajęła się badaniem aż 26 produktów z Chorwacji i Niemiec. Analiza wykazała znaczne różnice także w wyrobach spożywczych pozostałych producentów.

 

Temat gorszej jakości żywności, która trafia na wschodnie rynki UE wraca w mediach jak bumerang. Jest to papierek lakmusowy podejścia firm zachodnioeuropejskich (zwłaszcza niemieckich) do konsumentów z Europy Środkowej jak i sytuacji panującej w UE, są równi i równiejsi a Europa różnych prędkości nie tylko już istnieje, ale była skrupulatnie planowana od lat przez Niemcy.

 

Źródło: stefczyk.info

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Dzisiejsza noc może być … ostatnią!

Redakcja malydziennik

Drukarz kontra działacze LGBT. Obrona wolności, czy łamanie sumienia

Redakcja malydziennik

NIESAMOWITE! Nosi pod sercem śmiertelnie chore dziecko, aborcji nie chce, ponieważ…

Redakcja malydziennik
Ładuję....