CYWILIZACJA

Niemcy nie mają litości nawet dla niemowląt! Kraje Europy Środkowej to dla nich śmietnik!

Chorwaci zlecili badanie, które dowiodły, że produkty sprzedawane w ich ojczyźnie są zacznie gorszej jakości niż te, które trafiają na rynek niemiecki.

Wszystko dzięki chorwackiej eurodeputowanej Biljanie Borzan która zasponsorowała badania nad posiłkami dla niemowląt firmy HIPP. Wyszło z nich, że znacznie różnią się one smakiem, aromatem i składem w zależności od tego, do jakiego państwa trafiają.

 

Niemieckie wersje produktów dla niemowląt miały więcej warzyw i znacznie mniej ryżu. Dodatkowo, na rynku chorwackim produkty zawierały mniej tłuszczów Omega-3. Dodatkowo bardzo bulwersujący był fakt, że w Chorwacji sprzedawane były średnio o 50% drożej niż w Niemczech. 

 

Firma HIPP, została zmuszona do zagwarantowania, że ich towary w Chorwacji będą miały taką samą jakość jak te w Niemczech.

 

W sumie chorwacka agencja ds. żywienia zajęła się badaniem aż 26 produktów z Chorwacji i Niemiec. Analiza wykazała znaczne różnice także w wyrobach spożywczych pozostałych producentów.

 

Temat gorszej jakości żywności, która trafia na wschodnie rynki UE wraca w mediach jak bumerang. Jest to papierek lakmusowy podejścia firm zachodnioeuropejskich (zwłaszcza niemieckich) do konsumentów z Europy Środkowej jak i sytuacji panującej w UE, są równi i równiejsi a Europa różnych prędkości nie tylko już istnieje, ale była skrupulatnie planowana od lat przez Niemcy.

 

Źródło: stefczyk.info

Komentarze

Zobacz także

Oto 5 ćwiczeń, które w cztery tygodnie zmienią twe ciało nie do poznania!

Redakcja malydziennik

Nie uwierzysz! Twoja PASTA DO ZĘBÓW cię ZABIJA! Zobacz dlaczego

Oto dieta, która bije rekordy popularności! ZOBACZ co trzeba zrobić by mieć płaski brzuch i …

Redakcja malydziennik
Ładuję....