CYWILIZACJA

Niemcy kręcą w sprawie zamachów. Ich zdaniem nie polski kierowca, a… uratował życie potencjalnych ofiar w Berlinie

To system automatycznego hamowania ciężarówki zapewne zatrzymał pojazd, prowadzony przez zamachowca, po ok. 70-80 metrach od uderzenia w jarmark świąteczny, co pozwoliło uniknąć większej liczby ofiar – mówi rzeczniczka niemieckiej prokuratury federalnej Frauke Koehler.

Rzeczniczka niemieckiej prokuratury federalnej poinformowała w czwartek o zwolnieniu z aresztu 40-letniego Tunezyjczyka, podejrzanego o kontakty z domniemanym sprawcą zamachu z użyciem ciężarówki w Berlinie 19 grudnia Anisem Amrim.

 

Rzeczniczka Frauke Koehler oświadczyła także, że broń użyta przez Amriego podczas zamachu miała taki sam kaliber jak broń, z której strzelał on do włoskich policjantów na przedmieściu Mediolanu. Zastrzegła, że potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić, czy była to ta sama broń.

 

Dodała, że system automatycznego hamowania ciężarówki zapewne zatrzymał pojazd, prowadzony przez zamachowca, po ok. 70-80 metrach od uderzenia w jarmark świąteczny, co pozwoliło uniknąć większej liczby ofiar. W zamachu zginęło 12 osób, w tym polski kierowca ciężarówki, a około 50 zostało rannych. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

WRESZCIE! EllaOne na receptę, ale co z ustawową ochroną życia?

Redakcja malydziennik

Naukowcy uznali, że modlitwa może zapobiec chorobie lub pomóc szybciej wyzdrowieć

Redakcja malydziennik

Tajlandia: Nastolatka była gwałcona przez 40-osobowy gang

Redakcja malydziennik
Ładuję....