POLITYKA

Niemcy już boją się o swoją pozycję w Polsce, a to dlatego, że wreszcie zaczęliśmy czytać POLSKĄ PRASĘ

Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, Marc Walder, dyrektor generalny niemiecko-szwajcarskiej spółki medialnej Ringier, w wywiadzie dla dziennika „Neue Zuercher Zeitung” powiedział, że „ton wobec mediów spółki znacznie się zaostrzył”, a działania polskich spółek skarbu państwa „generuje spółce straty w milionach euro”.

„Neue Zuercher Zeitung” zapytał Marca Waldera, dyrektora generalnego spółki medialnej Ringier i członka zarządu Axel Springera o panujące w spółce nastroje związane z planowanymi przez polski rząd staraniami, mającymi na celu ograniczenie kapitału zagranicznego w mediach polskich do 30%.

 

Walder podkreślił, że firma tę sprawę traktuje „bardzo poważnie”, a „ton wobec mediów spółki znacznie się zaostrzył”. – Polskie spółki skarbu państwa nie umieszczają w naszych mediach ogłoszeń, co generuje straty liczone w milionach euro – przyznał Walder.

 

Dyrektor Ringiera dodał, że sytuacja wygląda podobnie w Serbii, na Węgrzech oraz częściowo Słowacji, gdzie rządy mają rzekomo zamiar zniszczenia „niezależnych mediów wchodzących w skład spółki”. Podkreślił jednak, że mimo trudnej sytuacji, nie zamierza wycofać się z polskiego rynku.

 

Ringier Axel Springer jest jednym z największych wydawców pracy w Polsce.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Sumliński ostro o tych, którzy kpią z wypadku Beaty Szydło!

Redakcja malydziennik

UWAGA, CYBERATAK. Rosja zaatakowała…

Redakcja malydziennik

Wałęsa piekli się na Facebooku, Cenckiewicz wyjaśnia dlaczego! "Musiałem tym się zainteresować Ja Ja ja"

Redakcja malydziennik
Ładuję....