POLITYKA

Niemcy ewakuowali wieżowiec w Wuppertalu! PRÓBA ZAMACHU?

Po pożarze w Londynie ewakuowano prewencyjnie 72 osoby z wieżowca w Wuppertalu na zachodzie Niemiec – poinformowały we wtorek lokalne władze. Zagrożenie pożarowe stanowiła łatwopalna elewacja budynku, podobna do tej w londyńskim wieżowcu Grenfell Tower.

"Możemy potwierdzić znalezienie materiałów łatwopalnych oraz ewakuację z powodów bezpieczeństwa" – powiedział agencji Reutera przedstawiciel władz. Każdy mieszkaniec 11-piętrowego wieżowca mógł zabrać tylko jedną walizkę, pozostawiając resztę rzeczy w domu. Ewakuowani będą mogli wrócić do swoich mieszkań, gdy łatwopalna elewacja zostanie zastąpiona inną; szacuje się, że nastąpi to za kilka tygodni.

Zdaniem niemieckich służb bezpieczeństwa ryzyko wystąpienia pożaru było duże. Podczas próby przeciwpożarowej w wieżowcu stwierdzono łatwopalne elementy konstrukcji budynku, w tym drewnianą izolację. W budynku nie było detektorów dymu, a ścieżki ewakuacyjne nie były dostatecznie szerokie, żeby zapewnić drożność ewakuacji. Lokalne władze zapewniają, że dalsze 70 budynków w Wuppertalu ma być poddanych podobnej kontroli.

Co najmniej 79 osób zginęło w połowie czerwca w pożarze wieżowca Grenfell Tower w Londynie. Po tragedii Brytyjczycy rozpoczęli program zwiększonej kontroli bezpieczeństwa wieżowców; podobne plany mają również niemieckie władze. (PAP)

 

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Niesamowite! Ratunek dla Polski i świata. Ta metoda zaskakuje skutecznością!

Redakcja malydziennik

Ciężarówka użyta do zamachu w Berlinie eksponatem w muzeum? Taki pomysł mają Niemcy

Redakcja malydziennik

Mieli walczyć z fake newsami, a sami kłamią! Oko.press manipuluje ws. TV Republika

Adam Gaafar
Ładuję....