WYDARZENIA

Niemcom polityczna poprawność wyprała mózgi. Większość chce homo-małżeństw. No chyba, że miałyby one dotyczyć ich dzieci

Zdecydowana większość Niemców opowiada się za całkowitym równouprawnieniem homoseksualistów – poinformował w czwartek Urząd Antydyskryminacyjny. 40 proc. ankietowanych czułoby się jednak nieswojo, gdyby ich syn był gejem bądź córka lesbijką.

W reprezentatywnej ankiecie przeprowadzonej na zlecenie Urzędu Antydyskryminacyjnego 83 proc. uczestników zadeklarowało, że małżeństwa pomiędzy dwoma mężczyznami lub pomiędzy kobietami powinny być dozwolone.

 

Obecnie osoby tej samej płci mogą zawrzeć w urzędzie związek partnerski.

 

Szefowa urzędu Christine Lueders powiedziała, że akceptacja dla małżeństw dla wszystkich jest najwyższa w historii. Skrytykowała władze, że w przeciwieństwie do 14 innych krajów Europy w Niemczech równorzędne małżeństwa dla gejów i lesbijek nie są jeszcze możliwe. Jej zdaniem powinno dojść do całkowitego prawnego zrównania par hetero- i homoseksualnych, włącznie z prawem do adopcji dzieci.

 

Sondaż pokazał, że w niemieckim społeczeństwie ciągle utrzymują się zastrzeżenia wobec związków homoseksualnych. 38 proc. badanych określiło jako nieprzyjemną sytuację, gdy dwóch mężczyzn okazuje sobie w miejscu publicznym czułość. 18 proc. Niemców uważa homoseksualizm za "nienaturalny", a 12 proc. nie chciałoby pracować z gejami i lesbijkami. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

TRAGEDIA na drodze! PARA jechała na MOTORZE, gdy drogę zajechał im DOSTAWCZAK

PODPALENIE? Nie! Pijany właściciel sam doprowadził do spalenia pojazdu. Próbował… wysuszyć ubranie

Redakcja malydziennik

No proszę! Polak wynalazł paliwo, które kosztuje …. 25 groszy za litr!

Redakcja malydziennik
Ładuję....