POLITYKA

Nieładnie, Komorowski grozi obecnemu prezydentowi TRYBUNAŁEM STANU

Dzisiaj Andrzej Duda stoi pod bardzo poważnym oskarżeniem, które zaprowadzi go przed Trybunał Stanu. Nie można kreować się na człowieka, który chce zmian w konstytucji i jednocześnie ją łamać – stwierdził Bronisław Komorowski w porannym programie RMF FM. Były prezydent skomentował w ten sposób inicjatywę Andrzeja Dudy, który chce rozpocząć debatę na temat zmian w polskiej konstytucji.

Były prezydent skomentował w ten sposób inicjatywę Andrzeja Dudy, który chce rozpocząć debatę na temat zmian w polskiej konstytucji.

 

– Na pewno nie włączę się w dyskusję organizowaną przez Andrzeja Dudę. Robię to z żalem, ale warto rozmawiać tylko z prezydentem, który wypełnia swoje konstytucyjne obowiązki. Obowiązkiem prezydenta jest stać na straży konstytucji, a prezydent ją łamał – mówił Komorowski w rozmowie z Marcinem Zaborskim.

 

Zdaniem byłego prezydenta także opozycja nie powinna brać udziału w debacie nad zmianami w konstytucji, bo byłaby wykorzystana "jako zasłona dymna dla bardzo złych działań prezydenta". – To jakby zaprosić kryminalistę do dyskusji nad kodeksem karnym – stwierdził. – Konstytucja nie była przeze mnie ukochana, ale warto było uczyć obywateli, że jest ona stabilna – dodał.

 

Podczas uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że chce, aby w sprawie Konstytucji Rzeczypospolitej odbyło się w przyszłym roku referendum. Prezydent podkreślił, że wierzy, iż to przedsięwzięcie uda się przeprowadzić ponad podziałami. Opozycja ostro skrytykowała ten pomysł.

Źródło: onet.pl, rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Mocne przesłanie brata Elia dla Polski! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Imigranci wysyłają dzieci do krajów pochodzenia a tam… Dania wreszcie mówi NIE

Redakcja malydziennik

Koncepcja silnej Ameryki Trumpa jest dla Polski bardzo zachęcająca!

Redakcja malydziennik
Ładuję....