WYDARZENIA

Niedźwiedź polarny zabił mężczyznę! Zobacz dlaczego!

31-letni Aaron Gibbson stanął w obronie swoich córek przed atakiem niedźwiedzia polarnego. Mężczyzna nie przeżył starcia ze zwierzęciem. Dramat rozegrał się na jednej z wysp należących do archipelagu arktycznego Kanady – Sentry Island.

Aaron Gibbson przebywał wraz ze swoimi dwiema córkami na Sentry Islad – popularnej wśród rybaków wyspie w zatoce Hudsona.

W pewnym momencie mężczyzna zauważył zbliżającego się do niego i jego córek niedźwiedzia polarnego. Nakazał dziewczynkom uciekać jak najdalej, a sam postanowił zostać na miejscu, żeby odwrócić uwagę zwierzęcia. Niedźwiedź rzucił się na mężczyznę.

Jedna z dziewczynek dobiegła do łodzi i wezwała pomoc przez radio. „Usłyszeliśmy wołanie o pomoc. To było okropne” – napisał na Twitterze wujek mężczyzny.

Chwilę po całym wydarzeniu, na miejscu pojawił się inny mężczyzna, który zastrzelił niedźwiedzia. Niestety Gibbson nie przeżył ataku.

31-latek jako dobrego i oddanego ojca. Mieszkał on razem z rodziną w pobliskiej osadzie Arviat.

– To naprawdę niewiarygodnie smutne, jesteśmy małą społecznością i kiedy coś takiego się dzieje, to wpływa to na całą społeczność – powiedział jeden z mieszkańców Arviat.

– Zginął jako bohater, chronił swoje dzieci – powiedział w rozmowie z CNN kuzyn Gibbsona.

Ostatni śmiertelny atak niedźwiedzia polarnego w tym rejonie nastąpił 18 lat temu, podała stacja CBC.

źródło: 

Komentarze

Zobacz także

Na naszą córkę spojrzał sam JEZUS

Redakcja malydziennik

Ludzie uwięzieni w PŁONĄCYM autokarze! 45 osób zostało…

Apokaliptyczne wiatry Marii atakują kolejną wyspę! Eksperci przyznają: huragan rośnie w siłę

Redakcja malydziennik
Ładuję....