WYDARZENIA

Nie żyje François Audelan, mężczyzna uzdrowiony za pośrednictwem bł. ks. Popiełuszki

Mężczyzna zmarł w wieku 61 lat. 5 lat wcześniej za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki został uzdrowiony z ciężkiej choroby nowotworowej w późnym jej stadium.

W Créteil pod Paryżem odbył się pogrzeb Françoisa Audelana – Francuza, uzdrowionego 5 lat temu za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Żałobna msza św. w jego intencji została odprawiona w tym samym dniu również w warszawskim kościele św. Stanisława Kostki, parafii legendarnego kapelana "Solidarności".

 

Nikt nie udziela informacji o okolicznościach śmierci Audelana. Wszyscy czekają na oficjalne orzeczenie lekarskie, a po drugie cała dokumentacja dotycząca Francuza jest obecnie przedmiotem badań Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie.

 

W 2012 roku Francuz cierpiał na nietypową przewlekłą białaczkę szpikową. Uzdrowienie nastąpiło w szpitalu w miejscowości Thiais koło Créteil 14 września 2012 r. – w 65. urodziny ks. Jerzego. A pośrednim jego „sprawcą” był francuski kapłan ks. Bernard Brien, urodzony dokładnie w dniu urodzin polskiego kapłana i w owym czasie od kilku miesięcy jego wielki czciciel.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

50 twarzy Greya? Zapomnij! Oto recepta na prawdziwą miłość!

Redakcja malydziennik

Orkan Grzegorz szaleje nad Polską. Zbiera śmiertelne żniwo

Redakcja malydziennik

I znowu napastowanie seksualne kobiet w Sylwestra… Kto za tym stoi?

Redakcja malydziennik
Ładuję....