CYWILIZACJA

Nie żyje Eliza Gawryluk, medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Polski!

Interia.pl informuje o śmierci Elizy Gawryluk. W wieku 29 lat nagle zmarła medalistka mistrzostw Polski seniorów w biegu na 10 000 m. Sportsmenka została odnaleziona martwa w swoim apartamencie w chińskim Chengdu. Rodzina nie podała więcej informacji.

Okoliczności śmierci Elizy Gawryluk doszło nie są na razie znane. "Eliza odeszła nagle, nie wiemy jeszcze, co było przyczyną śmierci. To wykaże sekcja zwłok, która będzie przeprowadzona w Chinach" – przekazali jej bliscy.

Eliza niedawno przyjęła posadę nauczycielki języka angielskiego w Chinach. Uczyła małe dzieci.

Zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w biegu na dystansie 10 000 metrów w Kozienicach w 2008 roku. Rok wcześniej wystąpiła w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy U-20 w Hengelo, gdzie wzięła udział w biegu na 3000 m z przeszkodami. Zajęła wtedy 6 miejsce.

Karierę zakończyła przedwcześnie, mając 23 lata, z powodu uciążliwych i przewlekłych kontuzji.Próbowała później swoich sił w modelingu odnosząc sukces i podejmując pracę w jednej z agencji w Mediolanie.

Ostatnia przygoda polskiej sportsmenki zakończyła się tragicznie.