RELIGIA

Nie zgadniesz, jaka narodowość najliczniej pielgrzymuje do Ziemi Świętej. Podpowiadamy: nie są to Polacy

Nie Polacy, a Chińczycy najliczniej pielgrzymują do Jerozolimy. Ich liczba cały czas rośnie, ale niestety brakuje osób, które mogłyby pomóc w rozładowaniu ruchu pielgrzymkowego. Przeszkodą jest język.

Chińscy katolicy stali się jedną z najliczniejszych grup odwiedzających sanktuaria w Jerozolimie. Od stycznia do kwietnia ojczyznę Jezusa odwiedziło już prawie 40 tys. pielgrzymów z Państwa Środka. Co roku ich liczba się podwaja, jak wskazują oficjalne dane Kustodii Ziemi Świętej oraz izraelskich władz.

 

Z tego powodu posługujący na miejscu franciszkanie postanowili zorganizować specjalną pomoc duszpasterską. W wielu wypadkach jedynymi dostępnymi przewodnikami są Chinki, które wyszły za obywateli Izraela i nie rozumieją chrześcijaństwa. Kustodia Ziemi Świętej oferuje więc stypendia chińskim księżom i seminarzystom, aby mogli studiować w Jerozolimie, a zarazem posługiwać pielgrzymom. Ponadto planuje się utworzenie placówki sióstr szarytek nastawionej na potrzeby Chińczyków odwiedzających sanktuaria.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Czy jeśli papież powie, że wejście do piekła znajduje się w wulkanie jestem mu winien posłuszeństwo? Mocne pytanie biskupa!

Kradną, gwałcą i mordują. To już kolejny atak na osoby duchowne w tym kraju

Redakcja malydziennik

Papież zachęca nas do tego, byśmy znosili dzielnie tych, którzy są natrętni i naprzykrzający się

Redakcja malydziennik
Ładuję....