RELIGIA

Nie zgadniesz, jaka narodowość najliczniej pielgrzymuje do Ziemi Świętej. Podpowiadamy: nie są to Polacy

Nie Polacy, a Chińczycy najliczniej pielgrzymują do Jerozolimy. Ich liczba cały czas rośnie, ale niestety brakuje osób, które mogłyby pomóc w rozładowaniu ruchu pielgrzymkowego. Przeszkodą jest język.

Chińscy katolicy stali się jedną z najliczniejszych grup odwiedzających sanktuaria w Jerozolimie. Od stycznia do kwietnia ojczyznę Jezusa odwiedziło już prawie 40 tys. pielgrzymów z Państwa Środka. Co roku ich liczba się podwaja, jak wskazują oficjalne dane Kustodii Ziemi Świętej oraz izraelskich władz.

 

Z tego powodu posługujący na miejscu franciszkanie postanowili zorganizować specjalną pomoc duszpasterską. W wielu wypadkach jedynymi dostępnymi przewodnikami są Chinki, które wyszły za obywateli Izraela i nie rozumieją chrześcijaństwa. Kustodia Ziemi Świętej oferuje więc stypendia chińskim księżom i seminarzystom, aby mogli studiować w Jerozolimie, a zarazem posługiwać pielgrzymom. Ponadto planuje się utworzenie placówki sióstr szarytek nastawionej na potrzeby Chińczyków odwiedzających sanktuaria.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Rosja zacznie ścigać Świadków Jehowy i mormonów? Zarzut? Najpoważniejszy! Grozi za niego kara śmierci!

Redakcja malydziennik

Ten człowiek próbuje dowieść, że Watykan zamieszany jest w seksaferę. O co chodzi?

Redakcja malydziennik

Trzy przerażające dni ciemności. Mistycy ostrzegają! To może się stać już na dniach

Redakcja malydziennik
Ładuję....