ARCHIWUM

Nie zgadniesz, czym prezydent Polski jeździł po Londynie? I to nie była pancerna limuzyna

Zamiast pancernej limuzyny – wynajęta taksówka. W sposób tak urągający zasadom bezpieczeństwa podróżował prezydent Andrzej Duda podczas pobytu w Londynie. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Jak przypomina "Rzeczpospolita", w pierwszą po wyborach podróż zagraniczną Andrzej Duda wybrał się do Wielkiej Brytanii. W dniach 14-15 września 2015 roku uczestniczył w obchodach 75. rocznicy bitwy o Anglię.

 

Po Londynie prezydent poruszał się niebieskosrebrnym BMW 7, co widać na filmach i zdjęciach (powyżej). "Limuzyna nie jest jednak własnością BOR. Nie należy też do brytyjskiego Security Service" – ujawnia gazeta.

 

Do kogo należał zatem pojazd, którym poruszał się prezydent Duda? "Rozwiązaniem zagadki jest naklejony na szybie z przodu i z tyłu okrągły znaczek – to licencja PHV (Private Hire Vehicle). Mówiąc wprost: to prywatna taksówka, jakich tysiące jeżdżą po Londynie. W Anglii nazywa się je minicabs – są tańsze niż słynne czarne taksówki, zasady ich wynajmu przypominają Ubera" – pisze dziennik.

 

Jak zaznacza gazeta, użycie prywatnej taksówki do transportu     głowy państwa na oficjalne spotkania to zdarzenie bez precedensu.


Źródło: interia.pl

Komentarze

Zobacz także

WAŻNE! Oto jak najprościej rozpoznać czy grzech jest lekki czy ciężki?

Redakcja malydziennik

Znajome gwałcicieli z Rimini zaczynają mówić i opowiadają przerażajace rzeczy

Redakcja malydziennik

Dzieje się! Polskie firmy ruszają na podbój…kosmosu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....