OPINIE

Nie zabił chorego, więc chcą mu odebrać prawo do wykonywania zawodu

Nagonka na lekarza, który odmówił zabicia chorego dziecka – przekracza już poziom żenady. „Newsweek” zlecił przeprowadzenie sondażu dotyczącego odebrania prof. Bogdanowi Chazanowi prawa do wykonywania zawodu.

Z badania SW Research wynika, że 55 procent pytanych chciałoby ukarania profesora odebraniem mu prawa do wykonywania zawodu, a 25 procent jest temu przeciwnych. Ale nie wynik jest tu istotny. O wiele istotniejsze jest to, że zaczyna się wykorzystywać mechanizm badań socjologicznych do organizowania zwyczajnej, ordynarnej nagonki na lekarza, który postąpił zgodnie z własnym sumieniem.

 

Badanie to nie ma żadnego innego celu, bowiem tak się składa, że społeczeństwo nie może odebrać nikomu prawa do wykonywania zawodu lekarza. Od tego jest sąd lekarski, a powody muszą być naprawdę poważne. Nie jest takim powodem to, że decyzja lekarza nie spodobała się „Newsweekowi”, ani tym bardziej postępowanie zgodne z sumieniem (przypomnijmy, że nawet – tak ceniony przez Lisweeka – Trybunał Konstytucyjny, uznał, że lekarz ma prawo postępować zgodnie z sumieniem, a przepisy, które wymuszały wskazanie innego abortera uznał za niekonstytucyjne). Petycje czy sondaże nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli się więc je przeprowadza to jedynie po to, by zastraszyć, zaszczuć uczciwych lekarzy, którzy nie chcą zabijać chorych, a ich leczyć.

 

Tego typu działania są bardzo niebezpieczne, bowiem budują przestrzeń wykluczenia z powodu sumienia. Media zaczynają uznawać, że prawo do wykonywania zawodu mają mieć tylko ci, którym przyzna je Tomasz Lis czy inny dziennikarz o liberalnych poglądach. Przeciwko takiemu podejście trzeba odważnie protestować, bowiem… jeśli się na nie zgodzimy, to w krótkim czasie strach, szczucie, liberalna agresja wyeliminuje z zawodu lekarza wszystkich tych, którzy uznają, że lekarz ma leczyć, a nie zabijać. Dlatego warto włączyć się w akcję obrony prof. Chazana. Tak, by pokazać, że on i uczciwi lekarze nie są sami!

 

Petycję w obronie sumienia można podpisać na stronie http://www.wobroniesumienia.pl/ Nie bądź obojętny!

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Niby dlaczego Turcy mieliby się stać Holendrami? Oni są normalni!

Problem księdza. Prezerwatywy wprawiają go w zakłopotanie

Redakcja malydziennik

Nie wiem czy wiecie – w Ameryce lewica zrobiła rewolucję!

Redakcja malydziennik
Ładuję....