POLITYKA

"Nie wtrącaj się do moich dzieci!" Ludzie MAJĄ DOŚĆ, wychodzą na ulice przeciwko ideologii GENDER

Protestowało ponad 1,5 mln osób. Hasło, które im towarzyszy to #ConMisHijosNoTeMetas – „Nie wtrącaj się do moich dzieci”.

Peruwiańczycy protestowali we wszystkich znaczących miastach, głównie w Limie 4 marca. Tamtejszy rząd chce wprowadzić gender do edukacji nawet najmłodszych dzieci. Ludzie domagają się jednak, żeby prezydent Pedro Pablo Kuczynski zapewnił publicznie, że do zmian nie dojdzie.

 

Demonstracji towarzyszyli także parlamentarzyści i wsparcie z zagranicy – w zeszłym roku w podobnych okolicznościach na ulicę wyszli Kolumbijczycy. Prowadzeni byli przez deputowaną Ángelę Hernández, która pojawiła się także w Limie. Swój sprzeciw wyraził także Kościół. Ks. Luis Gaspar, kierujący tamtejszą archidiecezjalną Komisją ds. Rodziny i Życia, podkreślił, że prawo rodziców do wychowania własnych dzieci nie może podlegać żadnym negocjacjom.

 

25 marca zaplanowany jest kolejny marsz – tym razem w obronie życia. Jest to także dzień Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest przez Kościół w szeregu krajów, w tym także w Polsce, jako Dzień Świętości Życia.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

ZOBACZ ranking najbardziej bogatych i najbiedniejszych gmin w Polsce!

Redakcja malydziennik

Ponad połowa Polaków mówi stanowcze NIE przyjmowaniu jakichkolwiek uchodźców!

Redakcja malydziennik

Polska deportowała kilka osób podejrzanych o terroryzm. A ile by ich było wśród tysięcy migrantów, których Polska miałaby przyjąć?

Redakcja malydziennik
Ładuję....