POLITYKA

Nie uwierzysz! Ten morderca latami ukrywał się w…

Australijski morderca Malcolm Naden 7 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Przez pewien okres czasu ukrywał się między innymi w zoo.

Mężczyzna zniknął w 2005 r., po dokonaniu zabójstwa Kristy Scholes, dziewczyny swojego kuzyna. Ofiara została uduszona we własnym domu. Policja podejrzewała Naden’a również o drugie zabójstwo, którego dokonał w podobny sposób. Szczątki Lateeshy Nolan uważanej za zaginioną, znaleziono kilka lat po zatrzymaniu mordercy. 

Malcolm Naden był poszukiwany przez siedem lat. W tym okresie ukrywał się m. in. w Taronga Western Plains Zoo w mieście Dubbo w Nowej Południowej Walii. Zabójca pomieszkiwał m.in na poddaszu strażnika ogrodu. 

Jego pożywienie stanowiły banany, które kradł słoniom. Kiedyś zabił też ogromnego żółwia z Galapagos, urwał mu głowę, a jego szczątki przygotował do jedzenia na grillu.

 

Naden został zatrzymany 22 marca 2012 r. w chatce w Rawdib Vale, ok. 30 km na zachód od miasta Gloucester. Sąd skazał go na dożywocie za zamordowanie Scholes i dodatkowe 21 lat za zabójstwo Nolan.

W Australii ukazał się właśnie książka „The Contractor”, która ze szczegółami opisała zbrodnie Nadena i wieloletnie ukrywanie się przez niego przed organami ścigania. 

Źródło: TVP Info

Komentarze

Zobacz także

Śpimy krócej, czy dłużej? Dziś w nocy zmiana czasu

Redakcja malydziennik

Policja gorzko o wydarzeniach w Ełku: „Pewna grupa osób wykorzystała tragedię, by zetrzeć się z policja"

Redakcja malydziennik

Ten ksiądz skrytykował PiS Czy miał rację?

Ładuję....