RELIGIA

NIE UWIERZYSZ: "pomagają nam zwykli muzułmanie" – to mówi ksiądz ze Synaju, podczas gdy chrześcijanie uciekają stamtąd z obawy przed prześladowaniami

Setki Koptów opuszczają Północny Synaj po akcji eksterminacyjnej dokonanej przez bojowników muzułmańskich. Tymczasem według egipskiego kapłana katolickiego w trakcie prześladowań często pomocni są zwykli muzułmanie.

Rzeczony ksiądz to Rafic Greiche, wypowiadał się na Catholic News Service. "Muzułmanie są często pierwszymi osobami pojawiającymi się na miejscu. Ratują rannych i wiozą ich do szpitala"

 

"Nigdy nie można zrobić wystarczająco przeciwko dżihadystom i aktom terrorystycznym, takie momenty zawsze przychodzą bez zapowiedzi" – kontynuował. "Zwykli muzułmanie są uprzejmi i pomagają jak tylko mogą."

 

"Podczas gdy żaden kraj nie może być w pełni zabezpieczony, w Egipcie istnieje wola ze strony rządu aby reagować zdecydowanie przeciwko ciągłym próbom destabilizacji państwa" – dodał duchowny.

 

Od kilku dni trwa exodus chrześcijan ze wschodniego Egiptu. Wyznawcy Chrystusa są tam prześladowani i bestialsko mordowani. W prześladowaniach chrześcijan na Synaju celem nie są oni sami, lecz utworzenie w tym słabo zaludnionym regionie Egiptu nowej enklawy dla dżihadystów, którzy uciekają z Syrii i Iraku.

Źródło: Christian Post

Komentarze

Zobacz także

Czy noszenie medalika św. Benedykta to nie praktyka magiczna? Czy to nie upokorzenie dla człowieka rozumnego i oświeconego?

Redakcja malydziennik

Przerażająca profanacja w Turynie. Arcybiskup podkreśla „głęboki moralny upadek sprawcy”

Redakcja malydziennik

Dedykowane wszystkim ateistom! ZOBACZ prawdziwe nawrócenie profesora-ateisty, który doświadczył…piekła!

Ładuję....