RELIGIA

Nie uwierzysz jaki kraj w Watykanie uważają za najlepiej realizujący społeczną doktrynę Kościoła. TO NIEWIARYGODNE!

Niewiarygodne, a jednak. Zdaniem przewodniczącego Papieskiej Akademii Nauk Społecznych krajem, w którym najlepiej realizuje się nauczanie społeczne Kościoła są… Chiny.

– Ci, którzy najlepiej realizują doktrynę społeczną Kościoła to Chińczycy – powiedział biskup Marcelo Sánchez Sorondo, przewodniczący Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Jego zdaniem to państwo, które morduje swoich obywateli, niszczy mniejszości narodowe, a także masowo przeprowadza aborcje jest „niezwykłe”. – Nie ma tam dzielnic nędzy, nie ma narkotyków, młodzież ich nie używa – zachwycał się biskup, którego zdaniem w Chinach istnieje „pozytywne sumienie narodu”.

 

Biskup w wywiadzie dla hiszpańskojęzycznego wydania „Vatican Insider” przekonywał, że w Chinach „ekonomia nie dominuje polityki, jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, o czym sami Amerykanie niekiedy mówią”. Nie zauważył jednak, że Chińczycy, którzy chcieliby otwarcie mówić o problemach swojego kraju długo, by nie pożyli.

 

Jego zdaniem Chiny o wiele lepiej niż wiele innych krajów wdrażają w życie encyklikę Franciszka „Laudato si”, a także bronią porozumienia paryskiego. – W ten sposób przejmują oni przywództwo moralne, które inni odrzucili – mówił biskup, którego zdaniem Chiny, w odróżnieniu od USA, pracują dla większego dobra naszej planety.

 

Biskup odwiedził ostatnio Chiny, i po wizycie w tym kraju (ciekawe, czy odwiedził także miejscowe obozy pracy czy ośrodki dla więźniów, które niewiele różnią się od sowieckich łagrów czy obozów koncentracyjnych) zapewnia, że „znalazł tam niezwykłe Chiny”. – Ludzie nie zdają sobie sprawy, że główną wartością Chin jest praca, praca, i jeszcze raz praca. Nie ma innej drogi, bo przecież, jak powiedział św. Paweł: „kto nie pracuje, niech nie je” – przekonywał. 

 

– Nie można myśleć, że dzisiejsze Chiny są Chinami z czasów Jana Pawła II czy zimnej wojny – przekonywał. Problem polega na tym, że setki milionów obywateli Chin nie ma o tym pojęcia, mordowanie przeciwników politycznych jest na porządku dziennym,  chrześcijanie cały czas są prześladowani, a dzieci abortowane. Tyle w kwestii Chin i ich polityki społecznej.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl/CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

TO MUSISZ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ! Wstrząsające wyznanie egzorcysty: szatan to przebiegły tchórz. Odstraszysz go…

Redakcja malydziennik

Kolejny CUD EUCHARYSTYCZNY! Dochodzenie już zostało wszczęte, sprawdź gdzie!

Redakcja malydziennik

Życie tego Świętego kręciło się wokół kobiet i bogactw. Poznaj fabularną historię jednej z najważniejszych postaci Kościoła. ZOBACZ ZWIASTUN!

Redakcja malydziennik
Ładuję....