RELIGIA

Nie uwierzysz, ile pieniędzy przelał Franciszek na ofiary głodu! Robi wrażenie. Teraz już jest jasne, czemu żyje tak ubogo

Pieniądze zostały powierzone biskupom Malawi. Właśnie rozpoczęli akcję dystrybucji żywność zakupionej za jałmużnę. W kraju panuje głód spowodowany długotrwałą suszą.

Ojciec Święty przelał na konto potrzebujących 500 tys $. Trafią one do wszystkich potrzebujących, niezależnie od wiary i pochodzenia społecznego. Organizacje katolickie rozpowszechniają pożywienie za otrzymane pieniądze. Ponadto wspierają rolników we wprowadzaniu nowszych metod oraz większej różnorodności upraw, a nie opieraniu się wyłącznie na kukurydzy.

 

„Pragniemy podziękować Papieżowi Franciszkowi za pośrednictwem miejscowego Kościoła katolickiego za dostarczone wsparcie. Nie uważamy tego gestu za rzecz oczywistą i dlatego chcę zachęcić innych do naśladowania owego ducha solidarności” – mówił Radiu Watykańskiemu komisarz dystryktu Karonga, Richard Hara.

 

Pomoc Ojca Świętego rozdzielono pomiędzy malawijskie diecezje zgodnie z wcześniej rozpoznanymi potrzebami.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Czy TO stanie się 13 maja? Wielkie rzeczy szykują się w Kościele w tym dniu!

Przeciwnicy posoborowych zmian w Liturgii, czas wrócić do Kościoła! "Możemy stwierdzić z całą pewnością i autorytetem nauczycielskim, że reforma liturgiczna jest nieodwracalna"

Redakcja malydziennik

To CHRONI w trudnych chwilach – wystarczy… mówił Franciszek

Redakcja malydziennik
Ładuję....