POLITYKA

Nie tylko w Polsce zamykają usta konserwatystom! Tym razem za cenzurę odpowiedzialny jest Uniwersytet Kalifornijski

Studenci uniwersytetu z Berkeley zaprosili konserwatywną komentatorkę Ann Coulter, aby dała im wykład. Uczelnia jednak odwołała wydarzenie tłumacząc je względami bezpieczeństwa.

Wykład miał odbyć się 27 kwietnia. Jednak Ann Coulter nie będzie mogła go wygłosić. Coulter jest znaną za oceanem publicystką amerykańską, znaną najbardziej z konserwatywnych poglądów. Wcześniej zdobyła wykształcenie prawnicze. Niestety także i ona padła ofiarą cenzury w placówkach, które miały być ostojami wolności – uniwersytetach.

 

Sprawa wciąż oczekuje na rozwiązanie – studenci zapowiedzieli, że pozwą władze uniwersyteckie. Według Harmeet Dhillon, przedstawicielki republikańskich studentów z Berkeley, jest to łamanie konstytucyjnej zasady wolnego słowa. Przywołane już wcześniej względy bezpieczeństwa, to według władz uczelni "śmiertelne niebezpieczeństwo" dla mówcy. Mają tak sugerować informacje wywiadu, podaje Fox News.

 

Dlatego Uniwersytet proponuje inny termin, 2 maja – wtedy może zapewnić wszelkie środki ostrożności. Ten termin jest jednak nieodpowiedni dla Coulter. Zaproponowany dzień jest bowiem wyłączony z zajęć, to tak zwany Martwy Tydzień, kiedy trwają przygotowania do zbliżającej się sesji.

 

Warto spojrzeć na sytuację w jeszcze szerszym kontekście – to ruchy prawicowe, tradycyjne, rosną w siłę na całym świecie. Z kolei lewicowy establishment stara się odebrać im ich, demokratycznie przyznaną, pozycję. Przykładem mogą być wydarzenie z naszego kraju.

 

Podobna sytuacja miała miejsce także w Polsce – studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie pozwolili, aby swoje poglądy przedstawiła działaczka antyaborcyjna Rebecca Kiessling. Proaborcyjni studenci uznali, że słowa, które wypowiedziałaby, byłyby "fanatycznymi". Oprócz uczelni wyższych także portale społecznościowe zabraniają wygłaszać swoje stanowisko – wspominając chociażby o sprawie Tomasza Terlikowskiego, któremu portal Facebook zabronił publikować postów. Prawdopodobnie powodem było przedstawienie stanowiska co do odwołanych rekolekcji z jego udziałem.

Źródło: foxnews.com/ MałyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

1 na 10 kobiet zakażonych wirusem Zika urodziła dziecko z wadami

Redakcja malydziennik

"Jestem lekarzem i z całą pewnością nie ma pani racji" – Radziwiłł JASNO o ellaOne

Redakcja malydziennik

6.000 zł kary dla Hanny Gronkiewicz-Waltz! Ale Pani Prezydent nie ma zamiaru płacić: odwołam się

Redakcja malydziennik
Ładuję....