POLITYKA

Nie szczepisz, rząd zabierze świadczenia

Ponad 140 tysięcy rodzin zostało pozbawionych świadczeń na dzieci za niedopełnienie obowiązku ich zaszczepienia – informują australijskie media.

To efekt polityki "nie kłujesz, nie płacimy" przyjętej przez australijski rząd. Ma ona na celu nakłonienie rodziców do szczepienia dzieci. Australijskie ministerstwo zdrowia wyliczyło, że dzięki akcji rządu liczba zaszczepionych dzieci zwiększyła się o  200 tysięcy.

 

Ministerstwo w sprawie szczepień podjęło tak radykalne kroki, bo jak przekonuje, chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci: – Musimy w tej sprawie naciskać na rodziców – przekonuje australijski minister zdrowia. 

 
Zgodnie z przyjętą w 2016 roku polityką rodzice, którzy "świadomie sprzeciwiają się szczepieniom" z przyczyn pozamedycznych, tracą prawa do świadczeń wypłacanych na dzieci. Jak dotąd prawo do świadczeń straciło ponad 140 tys. rodziców dzieci w wieku poniżej pięciu lat. 
 

Według rządowych statystyk w Australii zaszczepionych jest 92,2 proc. dzieci poniżej piątego roku życia. 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Mocna homilia abp. Jędraszewskiego do Polaków: Wolna, suwerenna i sprawiedliwa Polska stoi na straży życia swoich dzieci

Redakcja malydziennik

Cała nadzieja w Donaldzie Trumpie. Czy wywiąże się z obietnicy złożonej Polakom?

Jest nadzieja dla Francji i Europy. Wybór Macrona to nie koniec, a wybór Le Pen nie byłby początkiem!

Ładuję....