CYWILIZACJA

Nie słuchaj CZARNEJ PROPAGANDY! Polacy są zdecydowanie przeciwko aborcji

Z przeprowadzonego przez CBOS dla Ordo Iuris sondażu wynika, że zdecydowana większość Polaków popiera postulat pełnej ochrony życia.

Polakom zadano pytanie „Czy popiera Pani/Pan pełną ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia?” – aż 71,6 % respondentów opowiedziało, w sposób twierdzący (w tym 40,7 % – zdecydowanie tak). To więcej niż w zeszłym roku. Z badania CBOS z kwietnia 2016 r. wynika, że 66 % respondentów zgadza się z opinią, że „zawsze i niezależnie od okoliczności, ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci”.

 

Z kolei w marcu, również na zlecenie tego ośrodka, badanie przeprowadził IPSOS. Oba sondaże wykazują, że poparcie dla pełnej ochrony życia nie tylko nie zmalało, jak twierdzą środowiska proaborcyjne, lecz utrzymuje się na stale wysokim poziomie.

 

Badanie zrealizowane zostało przez ośrodek Badawczy CBOS ramach badania OMNIBUS. Badanie jest realizowane na reprezentatywnej próbie ludności Polski powyżej osiemnastego roku życia, liczącej 1075 osób. OMNIBUS realizowany jest techniką CAPI (bezpośredni wywiad ankieterski wspomagany komputerowo).

Źródło: ordoiuris.pl

Komentarze

Zobacz także

Rosjanie przemycają do Polski NIELEGALNYCH IMIGRANTÓW!

Redakcja malydziennik

Masakra pielgrzymów – autobus, którym podróżowali, padł ofiarą zamachu terrorystycznego

To już prawdziwa plaga! W Stalowej Woli policjanci pojmali kolejnego nożownika

Redakcja malydziennik
Ładuję....