POLITYKA

Nie popieram Marka Borowskiego, przypominam fakty i prostą prawdę, że decyzje ojca nie świadczą o kręgosłupie syna

Nie, nie broniłem Marka Borowskiego, a moje słowa nie oznaczają, że zmieniłem opcję. Fakty nie zmieniają się w zależności od tego, kogo dotyczą, a reguły polemiki są wobec wszystkich takie same.

Długa pamięć nie oznacza wsparcia Marka Borowskiego. To zwyczajne przypomnienie faktów. Nie widzę powodów, by milczeć i udawać, że nasi zawsze muszą mieć rację. Nie muszą, mogą zachować się głupio, a ich argumenty mogą nie mieć wartości. I warto o tym wówczas pisać, by istniała jakakolwiek debata, a nie tylko plemienna nawalanka. 

 

W tej konkretnej sytuacji argument doktor Magdaleny Ogórek był słaby. Słaby, bo decyzja ojca Marka Borowskiego o zmianie nazwiska (wcale nieszczególnie odosobniona, a wynikająca z dość powszechnego w tamtych czasach wyrzekania się przez Żydów komunistów żydowskiej tożsamości i przyjmowania nowej) nic nam nie mówi o jego kręgosłupie. NIC. Nie mam nic przeciwko polemice z Markiem Borowskim, jego poglądy są mi obce, ale polemizujmy z nimi, a nie z decyzjami jego ojca. Decyzjami, których on nie ukrywał, i o których mówił.

 

A jeszcze mniej rozumiem zachwyt, że ktoś komuś wypomniał żydowskie pochodzenie (odrzucone i zastąpione tożsamością komunistyczną) jest najdelikatniej rzecz ujmując słaby i przypomina zachowanie towarzyszy z PZPR-u i ich poszukiwania Żydów w roku 1968. Co to ma do rzeczy, szczególnie, że Marek Borowski nigdy tego nie ukrywał? Słabe i niewiele mające wspólnego z konserwatyzmem czy choćby dobrą zmianą. PiS przez lata zrobił wszystko, by nie kojarzyć się z antysemickimi wyskokami części prawicy. Takie zachowanie zwyczajnie mu szkodzi. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Maly Dziennik

Komentarze

Zobacz także

A jednak! Polacy najbardziej ufają temu politykowi…

Żenujące słowa Tuska. Porównanie protestu KOD-omitów do Grudniów polskiej historii

Redakcja malydziennik

Trump jednak potrafi! Oczyszcza swoją ekipę z prorosyjskich polityków!

Redakcja malydziennik
Ładuję....