CYWILIZACJA

Nie oczekujcie od matek, że będą IDEALNE! Wcale nie muszą takie być!

Współczesne matki czują, że są pod straszną presją. Oczekiwanie społeczne jest bowiem takie, że w każdej dziedzinie będą one IDEALNE!

 

Kobiety przyznają, że bycie mamą zawsze było trudne, ale od jakiegoś czasu jest trudniejsze z powodu presji wywieranej na kobiety, które mają dzieci. Tak źle jak jest teraz jeszcze nie było. Grupa badawcza The Korn Group opublikowała właśnie raport na temat macierzyństwa i jego społecznego postrzegania. Choć badanie dotyczyło kobiet australijskich, może być ono odnoszone do kobiet szeroko rozumianego Zachodu.

 

Zdecydowana większość kobiet, z którymi rozmawialiśmy, przyznała, że ​​czują się, jakby stale działały pod presją” – mówią autorzy raportu. I dodają, że ta presja nie jest wywierana tylko przez inne matki, ale także przez społeczeństwo. Wpędza to kobiety w potworne poczucie winy”.

 

Pocieszenia młode kobiety szukają na rozmaitych forach internetowych: „Tam nigdy nie jesteś sama ze swoimi problemami” – przekonują badacze. Ostrzegają jednak, że i w internecie matki poddawane są presji bycia idealną. „Jeśli jednak zapytasz mnie, czy internet jest przyjacielem czy wrogiem matek, to odpowiem, że przede wszystkim jednak przyjacielem” – przekonują autorzy raportu. Całodobowa obecność matek w sieci działa uspokajająco na inne matki.

 

Badacze zauwazyli także, że w sieci największą popularnością cieszą się wcale nie te blogi, które opusją sielnake macierzyństwa, ale te, która pokazują prawdziwe życie, z jego niedoskonałościami, zmęczeniem, po prostu normalnością. 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Najbardziej zakazana odzież w Maroku, to… "Bandyci wielokrotnie wykorzystywali ten strój, by popełniać przestępstwa"

Redakcja malydziennik

Tego jeszcze nie było! Dwoje dzieci zostawione w „oknie życia”. I nie są to noworodki

Redakcja malydziennik

W Nysie zaatakowali sataniści. Pocięli siekierą krucyfiks!

Ładuję....