WYDARZENIA

Nie oczekujcie od matek, że będą IDEALNE! Wcale nie muszą takie być!

Współczesne matki czują, że są pod straszną presją. Oczekiwanie społeczne jest bowiem takie, że w każdej dziedzinie będą one IDEALNE!

 

Kobiety przyznają, że bycie mamą zawsze było trudne, ale od jakiegoś czasu jest trudniejsze z powodu presji wywieranej na kobiety, które mają dzieci. Tak źle jak jest teraz jeszcze nie było. Grupa badawcza The Korn Group opublikowała właśnie raport na temat macierzyństwa i jego społecznego postrzegania. Choć badanie dotyczyło kobiet australijskich, może być ono odnoszone do kobiet szeroko rozumianego Zachodu.

 

Zdecydowana większość kobiet, z którymi rozmawialiśmy, przyznała, że ​​czują się, jakby stale działały pod presją” – mówią autorzy raportu. I dodają, że ta presja nie jest wywierana tylko przez inne matki, ale także przez społeczeństwo. Wpędza to kobiety w potworne poczucie winy”.

 

Pocieszenia młode kobiety szukają na rozmaitych forach internetowych: „Tam nigdy nie jesteś sama ze swoimi problemami” – przekonują badacze. Ostrzegają jednak, że i w internecie matki poddawane są presji bycia idealną. „Jeśli jednak zapytasz mnie, czy internet jest przyjacielem czy wrogiem matek, to odpowiem, że przede wszystkim jednak przyjacielem” – przekonują autorzy raportu. Całodobowa obecność matek w sieci działa uspokajająco na inne matki.

 

Badacze zauwazyli także, że w sieci największą popularnością cieszą się wcale nie te blogi, które opusją sielnake macierzyństwa, ale te, która pokazują prawdziwe życie, z jego niedoskonałościami, zmęczeniem, po prostu normalnością. 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Tajemnica krwawych wodospadów rozwiązana po ponad stu latach

Redakcja malydziennik

Tej jazydce bojownik ISIS zgotował piekło na ziemi

Oto jak można perfekcyjnie ukarać hejtera! Zobacz co zrobił znany kulturysta!

Redakcja malydziennik
Ładuję....