ARCHIWUM

„Nie można ulegać antywartościom ateistycznego liberalizmu, moralnego nihilizmu, wrogości kierowanej wobec Kościoła”. Ważne słowa hierarchy!

Nie ma podziału w narodzie, jest zróżnicowanie opinii – powiedział abp Sławoj Leszek Głódź w homilii podczas mszy rezurekcyjnej w Niedzielę Wielkanocną w Gdańsku. Hierarcha zaapelował także o pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii i Egipcie.

Metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź w swojej homilii podczas mszy świętej rezurekcyjnej w Katedrze w Gdańsku Oliwie mówił, że „nie można ulegać antywartościom ateistycznego liberalizmu, moralnego nihilizmu, wrogości kierowanej także wobec Kościoła, tej negacji, która próbuje dominować rzeczywistość i mówić o podziale w narodzie”. „Podziału nie ma, są zróżnicowane opinie” – podkreślił.

 

„Większość mówi +tak+ dla Chrystusa, dla nadziei, dla naszego zawierzenia, dla naszej radości” – dodał.

 

Hierarcha w swojej homilii nawiązał też do prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie, mówiąc, że „ponoszą śmierć męczeńską po dziś dzień w imię Zmartwychwstałego Jezusa”. „Karmieni jesteśmy suchymi komunikatami, ale doświadczamy jako chrześcijanie mieszkający w Polsce, w Europie także świadectwa męczeństwa naszych braci w Syrii, Egipcie, Indiach, w tylu krajach” – mówił abp Głódź. Jak powiedział, „150 tys. eksterminowanych chrześcijan eliminowanych (jest – PAP) w imię wrogiej cywilizacji wobec chrześcijaństwa”.

 

„W Chrystusowe prawo miłości i braterstwa wnoszony jest terroryzm, nienawiść, śmierć, wobec Zmartwychwstałego Pana, który otwiera swoje ramiona i mówi +pokój wam+” – zaznaczył hierarcha. Dodał, że w ostatnich tygodniach dołączyli do grona męczenników współwyznawcy z Egiptu: Kairu i Aleksandrii. „Pamiętamy w modlitwie o tych męczennikach Roku Pańskiego 2017 za Wierność Zmartwychwstałemu” – zaapelował hierarcha.

 

„To jest nasz obowiązek pamięci i pomocy także przez dzieło +Rodzina rodzinie+, które w wymiarze naszej archidiecezji dotyka już ponad tysiąca rodzin” – mówił. W swojej homilii apb Głódź zwrócił uwagę, że „kanał humanitarny (…) musi być klarowny, czytelny, bo chorym, zranionym, nieleczonym pomóc trzeba, bo z tych terenów, z Syrii chociażby, wyemigrowali lekarze”. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

No proszę. Chiny chcą bardziej promować socjalistyczne wartości. Mao wiecznie żywy !

Redakcja malydziennik

Polska idzie jak burza! Do 2025 roku wszystkie polskie domy będa miały szybki internet!

Redakcja malydziennik

Franciszek zachęca do przeanalizowania własnej historii: "Jestem pewien, że wśród brzydkich rzeczy, bo każdy z nas je ma w swoim życiu, odkryjemy także piękno miłości Boga"

Redakcja malydziennik
Ładuję....