RELIGIA

Nie można być katolikiem i za aborcją. JASNA deklaracja arcybiskupa!

Jesteś katolikiem? Nie możesz opowiadać się za aborcją. Tą prostą prawdę przypomniał ostatnio arcybiskup Nowego Meksyku John C. Wester, odnosząc się do deklaracji jednej a polityczek stanu Nowy Meksyk, która odrzuciła zapis zakazujący zabijania dzieci w po 20 tygodniu ciąży, a która twierdzi, że jest katoliczką.

Zakaz aborcji po dwudziestym tygodniu ciąży został odrzucony w Komisji. Jedna z pań, która głosowała za jego odrzuceniem uzasadniając taką a nie inną decyzję, tłumaczyła, że powodem dla opowiedzenia się po stronie zabijania był jej… katolicyzm. 

 

– Moja katolicka wiara uczy mnie, że kobiety i mężczyźni mają te same prawo do podejmowania własnych decyzji opierających się na ich własnym sumieniu. Szanuje życie we wszystkich jego formach i głębiko wierzę, że tak głęboka, osobista i skomplikowana decyzja powinna być podejmowana przez kobietę, jej lekarzy, rodzinę i wspólnotę wiary, a nie przez rząd – napisała Patricia Roybal Caballero.

 

Odpowiedź arcybiskupa Westera była natychmiastowa. – Musimy używać naszego sumienia, ale ono musi być dobrze uformowane – przekazał arcybiskup polityk. A dyrektor wykonawczy Konferencji Biskupów Nowego Meksyku  Allen Sánchez uzupełnia, że źle uformowane sumienie wprowadza chaos. – Szczególnie dobrze widać to wtedy, gdy osoba publiczna określa się jako katolik i używa katolicyzmu, by usprawiedliwić aborcję, która jest całkowicie wbrew nauczaniu Kościoła i oddziela od Niego – podkreślił Sanchez.

 

Źródło: LifeNews.com

Komentarze

Zobacz także

Ostry atak na… Czy znajdzie wiarę?

Redakcja malydziennik

„Widzimy Jezusa w twarzach dzieci”. Franciszek bardzo mocno o najmniejszych ofiarach wojen

Redakcja malydziennik

Biskup Lancaster nakłada restrykcję liturgicznę na Neokatechumenat!

Redakcja malydziennik
Ładuję....